» Poradna » Programy

2 systémy na 1 PC-neřešitelný problém?

Mám jako hlavní systém na oddílu C Windows 7. K němu jsem přidal na logický oddíl E Windows XP. Jenže: Acronis boot manager vůbec nefunguje, byť v nejnovější verzi, nenajde ani Win na kterých je nainstalován, natož pak na jiném oddílu. Zkrátka nanic. Takže jsem mohl zavádět jen druhý systém (XP). Zřejmě přepsal zaváděče sedmiček v MBR. Abych se dostal do 7, musel jsem na oddíl C natáhnout Acronis True Imagem image Win7 včetně zálohované MBR. Ten zase pochopitelně přepsal zaváděče XP. Takže se zas nedostanu do nich. A tak pořád dokola. Takže jsem zatím XP na Oddílu E "zmrazil" (dal jim atribut h ať je náhodou nesmažu a musím počkat na řešení. Pokud vím, pořádný boot manager neexistuje. Přeinstalovat oba systémy (nejdřív XP, pak 7 se mi nechce, strávil bych tím týden. A navíc chci 7 na oddílu C jako hlavní. Neexistuje nějaké řešení? Jsem laik, tak prosím polopaticky

Odpovědi na otázku

Tek kdo hledá, ten najde. Ten kdo nehledá je s prominutím lempl.

http://pctuning.tyden.cz/component/content/9389/9389...

ps. i tady se to řeší dost často na to, aby se zde dalo použít (místní nepoužitelné) vyhledávání

Nejjednodušší systém je nainstalovat každý win na jiný fyz. disk a pak v biosu měnit prioritu bootování. Není to tak pohodlné jako výběr před startem, ale nejsou s tím problémy, po odpojení jakéhokoliv disku vše funguje jak má, prostě jako by byl nainstalován pouze jeden systém. Na ty další disky se taky vidí (takže je potřeba si dát pozor co a kde se maže).
Používám výhradně tento způsob pro testování, pokud se něco po...e, tak se jeden sformátuje a jedeme dál...

Nejjednodušší to opravdu je. A to je asi tak všechno. Pro "chudáky", kteří mají pouze jeden drive nepoužitelné. EasyBCD to vyřeší kompletně, pružně a prakticky okamžitě.

Snad si dnes může každý koupit jeden 500GB disk navíc za 900Kč a dělat bezpečné pokusy, nebo se pletu?

kdyz se vrazi instlacka na W7 do kompu a nabootuje se z ni a da R = Opravit zavadeni tak se tam vytvori menu se vsemi sys Win a pak spousteni budete mit tak ze jako si budete vybirat sipkama ktery chcete spustit:

Windows 7 Ultimate
Predchozi verze systemu Windows

( < takhle to vypada v nasem home pc )

To myslis to v ustavu?