2 různé grafiky

Zdravím. Mám takový problém, koupil jsem si grafickou kartu MSI GeForce GTX 1060 3GB a dal jsem ji do počítače místo MSI GeForce 970. Časem plánuji koupit novou základní desku s 3 sloty na grafiku a chtěl bych se zeptat, je možné je mít obě v počítači?Budu moc rád za pomoc.

Odpovědi na otázku

Možné to samozřejmě je, ale spojit je pro zvýšení výkonu nepůjde. Takže smysl by to mělo v podstatě jen proto, abys mohl mít připojeno více monitorů, než umí ta jedna grafika.

Možné to je, ale měl bys pro to mít využití. Dohromady ti ve hrách makat nebudou, takže z herního hlediska je to k ničemu. Ale pokud využíváš HW akceleraci k nějakému SW, který to umí nebo potřebuješ připojit hodně monitorů, smysl to má.A pokud ti šlo o vylepšení GTX 970 > GTX 1060 3GB, tak to jsi si moc nepomohl. Jsou na tom +-stejně:https://www.youtube.com/watchJediné plus tak může být nižší spotřeba, ale občas ti ten 1GB VRAM může chybět (tedy spíš 0,5GB VRAM, GTX 970 dělá co může, aby posledních 0,5GB nepoužívala).

Takže pokud mám více monitorů, tak můžu napojit každý na jednu grafiku? Mohlo by to takhle rozložit výkon mezi ně a že by hry využívaly tu 970? Ptám se kvůli také kvalitě grafiky hry kvůli streamu.

To má zanedbatelný vliv. Hra ti na dvou monitorech nepoběží a aby ti na druhém běžela plocha s pár programy, tak to ti výkon nijak nesežere.Ale pokud streamuješ a povede se ti zpracování streamu přihrát na druhou grafikou, smysl by to mělo.

Kvůli tomu to smysl nemá, protože 3D grafiku bude mít jen spuštěná hra. Na dalším monitoru už budeš mít jen 2D okna, což na úbytek výkonu ve hře nemá prakticky žádný vliv, takže to může být zapojené v klidu v jedné kartě. Ta druhá by ti jen zbytečně žrala elektřinu.

Ve hrách, které podporují PhysX jí jde použít jako dedikovaný PhysX akcelerátor. Ale moc se to nedoporučuje protože ten výkon co získáš navíc (v pár hrách) nestojí za tu přidanou spotřebu.