2 routery stejná wifi

Dobrý den, lze na dvou zařízeních tj. Modem od UPC (CBN CH7465LG) a *"dalším zřízení" navzájem propojené přes LAN kabel vytvořit stejnou wifi síť, aby se např. telefony a notebooky nemuseli opětovně přihlašovat do jiné wifi sítě? Schéma zapojení: http://imgWorld.cz/IuB3TafQ9x.JPG*zakoupím dle doporučeníDěkuji

Odpovědi na otázku

Ano, je to možné a dokonce ideální řešení. To druhé zařízení by mělo být WiFi AP se switchem, lze v této funkci použít libovolný router nastavený do režimu WI-FI AP. Potom se u obou zařízení nastaví stejný název sítě (SSID), stejný typ zabezpečení a šifrování (WPA2, AES) a pouze se nastaví rozdílný vysílací WiFi kanál, např. 3 a 6 (ideálně dle aktuální obsazenosti okolnimi WiFi).

Nelevnější řešení je jakékoli WIFI AP, na obou nastavit stejné SSID a heslo, šifrování. Kanály nastavit tak aby se nepřekrývali a DHCP mít povolené pouze na jednom zařízení.

Děkuji za pohotové odpovědi. Co se týče zařízení, předpokládám, že bude muset podporovat standard 802.11a (5GHz) (stejně jako používá modem od UPC)?např.: http://www.netis-systems.com/Home/detail/id/53.htmlDíky

Aj pri nastaveni viacerych wifi AP na rovnake SSID sa pocitac (klient) vzdy opětovně odhlasuje a prihlasuje na AP s lepsim signalom. Bez wifi controllera to musi zabezpecovat ovladac wifi karty v pocitaci a nejaku nezanedbatelnu dobu (niekolko stoviek milisekund) to trva. Pri velkom zaruseni to moze trvat aj viac sekund s nepredvidatelnym uspechom.

Tohle jsem řešil a vyřešil ke spokojenosti se 2 mikrotikyhttps://pc.poradna.net/articles/1525509-mikrotik...