» Poradna » Počítačové sítě

2 router ako repeater

Dobrý deň kúpili sme nový router Asus RT-AC51U a chceli by sme starý router napojiť naň ako repeater kvôli lepšej wifi aby bol lepší signál von.Druhy router je Tp-link TL-WR542G.Ako mám nastaviť ten druhý router aby sa prvá wifi nepoškodila?

Odpovědi na otázku

Tolik zareni, dva wifi routery v byte, mysli na sve zdravi at nedostanes rakovinu

Ako ok ale tak čo sme skúšali tak ten tp-link mal pokrytie po celom bytovom dome aj u susedov som bol na nasej wifine a ten nový má problém byt na plných palickach vo vedľajšej izbe.

A to má aj dve antény.

Ma ten Asus RT-AC51U rovnaky signal v tej istej miestnosti v akom je router? Ak ano, tak cez prekazky je super dolezita poloha vcitane naklonu anten (vcitane pocitaca). Staci mala odchylka a bude to mat mensi signal. Porovnavat to treba v absolutne rovnakej polohe a naklone anten vcitane rovnakeho typu a vykonu anten. To bude obtiazne, pretoze to ma 2 anteny a nevies, ktora je dolezitejsia.

Stačí mať otvorené dvere a mám plné paličky..Na router z postele vidím čiže..Ale keď sú zavreté tak tiež mám plné ale niekedy to klesne..Mám na ňom dve wifiny.Jedna pre nás doma a druha pre návštevy..Ale tým to nebude..Proste niekedy skočí dole palička a 2 sekundy je naspäť.

To je na wifi normalne, ze palicky idu obcas dole. Treba zakazat ludom pohybovat sa v byte, potom nebudu palicky padat dole.

Opakovat je rusicka co jede na stejném kanále jako chytana wifi, takze k poškození dojde. Opakovat se jako normální wifi klient naloguje na AP a signal jako normální wifi ap šíří na stejném kanále. Tím dochází k tomu že obě ap komunikuji ve stejný okamžik a ruší se. Rozdíl může bít u nového v citlivosti samotné wifi. Vysílací výkon je u všeho stejný, ale mohou bít méně citlivé antény. Vysledek je, že signál dojetí ke klientovi ale ap nemá dostatečnou citlivost aby pořádně zachytilo signál klienta. Ke starému natahni kabel a nastav ho jako lan switch, wifi nastav na jiné ssid a kanál. Tudy vede cesta k úspěchu.

Proc jine SSID, kdyz chce homoheni wifi sit? Naopak SSID stejne a kanaly s dostatecnym odstupem od sebe. Kazdopadne jak pisu jinde, nemichal bych .n/.ac wifi s .g

Hmm tak mu pak porad proč mu to pořád hnije na ap se špatným signálem. Na klientovi jde něco nastavit (roaming) , ale není na to kolikrát moc spoleh. Hlavně pak nemá možnost vybrat si ručně, ale to si nejsu jisty.

Jo a neřeš čárky, ale dbm, které ti řekne ap a na druhé straně klient prostřednictvím soft u jako je třeba inssider. Taky by mohlo pomoci najít vhodnější kanál a nedávat auto. 12-13 nemusí umět ap, pripadne klient.

542 nemá funkci repeater, snad by top šlo přes WDS, ovšem jestli bude fungovat WDS mezi Asusem a TP-linkem, netuším.Kromě toho, repeater se standardem G k N-kovému routeru je silně problematické řešení, zařízení se budou snažit podle mých zkušeností připojovat k rychlejšímu z nich, tedy k hlavnímu routeru i za cenu slabšího, vypadávajícího signálu..

Tak ono muze byt tim ze stary router umi pouze 802.11g standard, ten mohl byt na 2,4GHz "pruraznejsi". Kazdopadne bych to v ramci jedne wifi site nekombinoval, rozhodne uz vubec ne jako repeater. A pro zajimavost, nepripojuji se ti nahodou zarizeni na 5GHz? Tam samozrejme bude dostah a prostupnost prekazkama nizsi.

Mám zapnuté aj aj

To jsem tak nejak predpokladal. Zajima me jaka zarizeni se ti pripojuji jakym standardem, tzn notebook je na 2.4GHz, telefon na 5GHz atd.Resp. pouzivas na stejne SSID na obou frekvencich?