2 roky starý notebook dá sa niak zlepšiť?

dá sa toto ešte niak zachrániť? https://www.nay.sk/acer-aspire-es17-es1-732-... Je to dosť hrôza Procesor: 1,1ghzGrafika: 2gbRam: 4gb ramDisk: 2tbViem jeďiné čo za niečo stojí je disk zvišok je hrôza no dá sa to niak zlepšiť? Hlavňe ten procesor

Odpovědi na otázku

Ten byl hrozný už když byl nový. Procesor rozhodně nevyměníš.

Treba sa vyprdnúť na notebook ale povenovať sa slovenskej gramatike. Je to hrôza čo je tam napísané.

To pisal asi nejaky cesky Mirek a mysli si, ze vie po slovensky.

Nebrat procesor N (Atom), Nebrat procesor N (Atom), nebo se z toho zblázníš.A už je to tu.

Ano neco se s tim delat da, koupit novy poradny NB, nikoliv kalkulacku.

koupit SSD a mít to jako druhý comp na internet a filmy2TB disk použít na zálohovánína práci koupit Thinkpad nebo EliteBook (cca 5000,-) z druhé ruky (+SSD+RAM)

Mňa by zaujímalo, čo je NIAK (alebo kto)? Už som sa s týmto slovom na nete stretol viackrát, dával som to aj do google prekladač, a najbližšie mi vyšiel výraz z bosniačtiny. Pochádzate z Bosny?

Jarmilku, nechtěj aby ti tu někdo psal šarištinou, by ses asi pos*ral

Tenhle "notebook" zlepšíš jedině a pouze zakoupením nového notebooku s opravdovým procesorem (minimálně Intel i3, lépe i5) a se SSD, minimálně 4GB, lépe 8GB RAM; grafika záleží na tobě, jestli potřebuješ dedikovanou, jinak běžně postačí integrovaná v CPU.

Vyjma SSD jedině nějakou hezkou nálepkou.

Intel Pentium N4200? Atom.S tím šrotem nic neuděláš. Nevím, na co to používáš, ale trochu by tomu možná pomohl úspornější OS...

Je tam Apollo Lake s degradujícími sběrnicemi. Do toho nemá cenu vrážet peníze.Ale mám něco podobného s Gemini Lake a postavil to na nohy ten nejšrotovější SSD bez cache v ceně 600,-ká.Takže tohle by ti mohlo pomoci. Když tam máš 2TB HDD, tak pohledem do křišťálové koule vidím, že je to Seagate se SMR, což je jistá smrt výkonu jakéhokoliv ntb.

Dost zavádějící otázka. Pokud sis koupil takový šunt,tak na stejném i dnes koupeném nic nevymyslíš. NB se kupuje uvážlivě. Prodat a koupit něco kvalitního.

Ten procesor ma nielen 1,1 ale aj 2,5 ghz, nema vsak turbo.4 jarda 4 vlaknaAk si nastavis an vyssiu frekvenciu celkom pojde, v BIOSSkus si presne ten procesor zaguglovat, isto najdes daky navod v anglictine, pripadne na youtubeAz taky srot to nie je. Na hry nie je ale internet zvladne zvlast ak si nainatslauje lahky prehliadac Palemoon a podobne, a dore nastavis ulohy, sluzby atd.To zajdi niekam do servisu encch ti ho softverovo nastavia - optimalizuju.

Jasně, není to šrot, jen nic neutáhne a sám od sebe se rozpadne...to je dle mého jasná definice šrotu.

Dá, jedním mrskem na hromadu elektroodpadu.