» Poradna » Počítačové sítě

2 připojení k internetu najednou

Dobrý den,
Mám doma 2 připojení k internetu. Mám obě připojení svedené z příslušných routerů do switche a ze switche do počítačů (vše myšleno síťovým kabelem). Některé aplikace dokáži obě připojení využít (torrent např) pokud nastavím příslušné IP adresy na síťové kartě ale většina ne. Existuje nějaký software co by dokázal takovéto vícenásobné připojení regulovat tak že by spojil oboje připojení ke zvýšení rychlosti a nebo třeba nastavit konkrétní aplikace tak aby měli přidělené konkrétní internetové spojení a to druhé nevyužívali?

Odpovědi na otázku

ne

Co vím, tak Kerio Control dokáže rozhazovat spojení na jednotlivé interface, buď podle portů, po kterých ta daná aplikace běží a nebo se dají nastavit konkrétní IP adresy PC, které mají využívat konkrétní připojení.

V Linuxu to jde, ale mnoho internetových aplikací nesnáší, když se za běhu změní připojení. Např. bankovnicví je z toho celé říčné.