» Poradna » Počítačové sítě

2 poskytovatele internetu, dve síťové karty

Ahojte,mám trochu speciální problém. Zkoušel jsem zde hledat, našel podobné téma, ale nesedí přímo na naši potřebu.Potřebuju přistupovat na vzdálený PC přes vzdálenou plochu (Skrz real vnc - to neni podstatné). Tento vzdálený PC je fyzicky ve strašní díře světa, kde novodobý vrchol připojení k internetu je 25/5 Mb a jako perlička je agregace 1:6. Z toho plyne, že když dokvačej děcka z okolí ze škol a u pár sousedních baráků sednou na net, použitelnost vzdáleného připojení je doslova - nepoužitelné.Zavedl jsem tedy do baráku, kde je fyzicky počítač druhou linku internetu, konkrétně od operátora v podobě LTE. Rychlost není nijak supr, ale je celkem důstojná a 25/2 postačuje. Ovšem..... i LTE má svoje... špatné desetiminutovky...A teď oč běží. Když má 1 PC dvě síťové karty, kdy jedna je na LAN a druhá wifi, kdy do LAN portu píchnu drát s internetem od poskytovatele A a do wifi routeru internet od poskytovatele B, kdy se před wifi navážu se stejným PC, lze nějak nastavit, aby PC volil ten typ připojení, který je rychlejší? Nebo, v případě, kdy připojení k netu od poskytovale A tuhne, tak počítač automaticky zkusí druhou cestu skrze net poskytovatele B?Říkám to na rovinu, jsem na sítě poloviční lojza, potřebuji spíš říct, jestli je to vůbec reálný, nebo je to nesmysl.Nejde o server, jedná se o klasický PC s win7, na kterým je potřebný software a na ten se napojuji. Je mi jasné, že mohu přejít na server, kterej zvládne i X připojení dle licencî, ale byla by s tím spojená i vysoká investice do vyšší verze programu, která běží pod SQL a instalace serveru a všeho možnýho a teď to není zkrátka žadoucí :)Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Asi by se dal napsat skript, který by byl spouštěný v pravidelných intervalech nebo běžel trvale na pozadí a testoval by pingem internetové připojení a v případě výpadku by změnil nastavení výchozího síťového připojení.Problém je, jak by takový skript definoval přetížení linky. V době toho přetížení, zhorší se výrazně i ping? Pokud ano, dalo by se někam pingat a vyhodnocovat odezvy.

Rovno povieme polovičnému lojzovi, že je to nezmysel a 1/2 lojza vie prečo.

Preco? Ved staci na PC s win7 rozbehat beznu TLD a netreba cez IANA ani riesit zmenu hviezdicovej topologie internetu.

Dnes je to tu samý vtip :)))))Tipujem, že zajtra to tu bude ešte veselšie.

Jak jsem psal níže, dík za odpověď ;) Ano, domnívám se, že je to nesmysl... nevím sic proč a nemíním se ptát, protože i kdybych se zeptalStejně mi to za a) neřeknešA i kdyby za b) sis dal tu práci, napíšeš to tak, že se v tom já, ať už 1/2 nebo 1/4 lojza nevyznám ...Ale víš jak.... tonoucí se stébla chytá... tak ještě než tu myšlenku odsoudím k zániku, zeptám se zkušenějších tzn. Tebe a ostatních

Má to jeden veľký zádrhel. Stačí keď si predtavíš ako by si sa z druhého konca sveta pripojoval keď ti niekto bude meniť vzdialenú verejnú adresu, najlepšie každých zopár sekúnd ak to sparavíš na pomalosť.

Nemyslim si, ze by to Windows umely.Tohle je ukol pro router a ano, pak to neni zadny problem. Failover s vice WAN/ISP je docela snadna vec, load balancing, coz te napadne posleze, je uz vyrazne slozitejsi a v nekterych pripadech az temer neresitelny (HTTPS, prihlaseni/session, kde se bere v potaz tva IP adresa, ruzne streamy, atp.).Samosebou predpokladam, ze obe pripojeni umoznuji pripojeni z venku (tj. mas na obou verejnou IP adresu)...

Nechci moc zbytečně táhnout diskusi do nekonečna. West70 - dík za odpověď - zhodnotím jí jistě po odpovědi remetremet.Veřejné IP ani na jednom není. Vzdálená plocha nám frčí přes placený realVNC, kde je šifrování přenosu a zároveň ten "tunel", valí přes jejich servery. Veřejný ip tedy nejsou nezbytně nutné.Říkáš tedy.... že by to šlo řešit přes switch? Nebo resp. Router? To bude jistě nějaký zařízení od microtiku počítám...Nebo je tam potřeba zmíněný load balancing, kdy je to.... dost těžko řešitelný? Díky

Spíš než na pc bych to řešil routerem, který má možnost vložení sim, tam by to mohlo fungovat. Samozřejmě záleží na implementaci FW výrobcem.

Děkuji tímto všem, kdo přidal svůj názor nebo návrh na řešení mého problému.Prozatím to ponechám tak, že kompl vybavím ještě usb wifinou, která bude povolená a pojede se přes ní na internetu od tamního providera. Když se to bude zadrhávat, povolím přes vzdálenou plochu místní připojení přes kabel, ve kterém je net od O2 skrze router s LTE a wifi naopak zakážu. Není to košér řešení.... ale jako dočasné postačuje. Dříve nebo později stejně budu nucen k tomu, abych zřídil vyloženě server s HW k tomu určeným s windows server 2012, upgradnul naše potřebné softwary tak, aby datábáze fungovali na podstatě SQL. Posléze server umístím do své firmy, kde je veřejná IP a net 100/100 a bude to vyřešené.... ale pořád je to - to někdy v budoucnu.Ještě jednou, díky moc ;)