» Poradna » Programy

2 obrazovky - okno aplikace steam

Ahoj,mám 2 obrazovky, jedna 1920x1080 druhou 1680x1050. A mám docela irelevantní, ale otravný problém:Když na obrazovce s menším rozlišením roztáhnu okno (funkcí posunutím okna na horní okraj) jedné často používané aplikace jménem steam, okno se mi roztáhne do velikosti 1920x1080 místo rozlišení obrazovky 1680x1050 (Všechna ostatní okna fungují normálně). Takže to okno výrazně přesahuje dokonce i do druhé obrazovky. Je to asi problém spíš té aplikace, ale používám ji často a je to celkem otravné. Nějaké nápady? Používám Windows 8.1.

Odpovědi na otázku

mám stejnou konfiguraci.. 2 nestejně "velké" monitory... a funguje to na W7 normálně.. Takže možná spíš chyba woken...

Jo asi to bude osmičkama, jelikož Microsoft si hodně hrál s nastavením DPI tak, aby se u každé aplikace snažil změnit velikost okna v závislosti na rozlišení monitoru. Ostatně nyní když tuto funkci nastavíte, tak se každé okno při přesunu na druhý monitor cuknutím zmenší nebo zvětší.Rada? Zkuste použít pro přesun Steam okna klávesovou zkratku WIN + šipky .

Zkusím to podrobněji znovu vysvětlit. toto je screenshot http://gyazo.com/d59de748605c417f4998eb1b9... , vlevo je 1680x1050 rozlišení obrazovky, vpravo je 1920x1080 obrazovka. Roztahování okna myslím, že když chytnete malé okno a najedete s ním nahoru, okno se roztáhne, je to to samé jako když se zmáčkne Windows + šipka nahoru. No a na levé obrazovce jsem právě roztáhl to okno. Jde vidět, že to okno je širší, a taky lehce nižší. Okno se roztáhlo do velikosti 1920x1080. Všechny okna a aplikace jak jsem psal fungují normálně, jen steam dělá ten problém. Mohl bych samozřejmě zkusit steam odinstalovat a nainstalovat, jenže je problém v tom, že steam při tom odinstaluje i ty hry. To je ten důvod proč jsem to nezkusil před napsáním příspěvku. Ještě dodám, že pravá obrazovka je nastavena jako hlavní. Tím se rovnou ptám, dá se odinstalovat steam bez odinstalování her?BTW: Ještě bych se chtěl zeptat na věc: Mohl bych panel oznámení (ten reproduktor a vlajka) a panel času nějak přesunout, aby to bylo i na levé obrazovce?