» Poradna » Notebooky

2 monitory 1 výstup (vga)

Dobrý den, je nějaký rozbočovač, který je schopen plochu monitorů rozdělit a ne jen duplikovat? Mám jeden výstup a chtěl bych si k notebooku zapojit dva monitory pomocí rozbočovače. Avšak tak, aby na každém monitoru bylo něco jiného. Děkuji za odpoveď :)

Odpovědi na otázku

Ano, ale jen u novějších notebooků, u kterých grafiky zvládají 3 monitory a jde k nim připojit USB-C dokovací stanice. U staré šlupky s VGA skoro určitě ne.

Řešením by byla USB grafická karta, napříkladPremiumCord USB 3.0 adaptér na VGA, FULL HD 1080pj5create JUA350i-tec USB 3.0 HDMI 2x 4K Ultra HD Display AdapterAle pokud máš laptop jenom s VGA výstupem, pochybuji, že bys měl USB3 výstup a dostatečně výkonný procesor a bez toho na USB2 bych to raději ani nezkoušel.

Jeden maly podstatny detail, adaptery z USB-C funguju iba pokial notebook disponuje USB-C s podporou prenosu videa (DisplayPort alt Mode) alebo rovno Thunderbolt 3. USB-C je iba oznacenie konektoru, neznamena to automaticky, ze to podporuje i pozadovany protokol.

on pise o USB externych grafickych kartach, tym je to jedno, potrebuju USB zbernicu.

??? Toto nejsou USB-C nebo thunderbolt adaptéry, ale USB grafické karty. Úplně jiná technologie, samozřejmě spíše pro kancelářské programy než pro video nebo hry.

Tak za prvé přes VGA neprotlačí 3840x1200 a za druhé až uvidí cenu, koupí si raději nový notebook, kde podobné blbosti nebude muset řešit.

Ne, to fakt nejde. Rozbočka logicky pouze duplikuje signál.

https://diit.cz/clanek/matrox-dualhead2go... tohle to umí a na ebay za 80USD z Belgie + poštovné

To bude zklamání, až vyhodí přes 2000,- a doma zjistí, že VGA na jeho notebooku má maximální rozlišení jen 2048x1536, takže z toho udělá maximálně 2x 1024x768 (4:3) nebo 1024x576 (16:9) aby to nebylo na 16:9 LCD příšerně zdeformované...Ne, fakt to nemá smysl.

Z jednoho VGA výstupu dva nezávislé VGA výstupy fakt nejde udělat, tedy nijak levně a pasivním rozbočovačem.