2 monitory - rozšířená plocha, pouze při zapnutí druhého monitoru

Připojil jsem druhý monitor, jako rozšíření prac plochy u Win 10. 1. monitor přes displayport, 2. přes DVI ( nemá jiný vstup ), GK GTX 1070.Jde nějak udělat, aby se rozšířená plocha na 2. monitoru aktivovala pouze při jeho zapnutí ? 2. monitor používám cca jen 2-3 x týdně, když edituji hudbu v Cubase.Jinak je většinou vypnutý a mě štve, když nemám pevný pravý okraj plochy na primárním monitoru, kde jsem takto zvyklý např. táhnutím za okno ho maximalizovat na polovinu obrazovky.Takhle se mi každou chvíli stane, že mi odjede okno na druhý monitor, který je ale vypnutý a já ho kvůli tomu musím zapínat. ( Monitory nemám vedle sebe, ten druhý je za mou, nad klávesami, takže se navíc musím otáčet ).Pořád to vypínat a zapínat v nastavení Windows je vopruz, nejde to řešit nějak jednodušeji ?

Odpovědi na otázku

Monitor je vypnutý nebo ve stand by? Provozuji podobně a pouze vypnutý monitor vypne druhou plochu. Jinak stačí pravoklik a nastavit zobrazení jen na jednom monitoru a pak zase zapnout rozšířenou plochu.

Vypnutý samozřejmě ( tlačítkem na monitoru ), když by byl ve stand-by, tak se po zapnutí počítače rozsvítí a je na něm druhá plocha.Přestože je ale vypnutý, tak se Win chová, jakoby tam ta druhá plocha stále byla a tím pádem nemám pevný okraj na pravé straně primárního monitoru, což mě štve.

Kvůli zobrazení okna na vypnutém monitoru není nutné ho zapínat, stačí zmáčknout WIN+Shift+šipku doleva/doprava

Zkus WIN + P.

To je vončo, díky