» Poradna » Windows (a jiné OS)

2. monitor přes VGA, (rada pro lajka)

ahoj, mám problem s připojenim LCD do PC přes VGA.. první monitor funguje na HDMI... zkoušel jsem snad vše co jsem na google našel... rozlišení obrazovky- rozpoznat a nebo pomocí znaku windows+P -duplikovat, rozšířit(restart nefunguje) stale nemůžu najit ten obraz.. jinak PC mam win7, AMD athlon x4 870k quad core processor, 3900 mhz. Děkuji všem za nějaké rady popř. můžeme řešit přes team viewer

Odpovědi na otázku

Pokud máš jeden monitor připojený do grafické karty a druhý do desky (kterou jsi ovšem neuvedl), tak se nediv. (jen domýšlím stav a chybějící info) P.S. Tento procesor nemá grafické jádro.

aha tak to se omlouvam a kde najdu tu desku aby jsem ti mohl odpovedet? takže z tvé odpovědi hádám, že to nepojede?

Opiš buď z krabice (nebo manuálu) od desky, nebo pokud je nemáš, otevři bočnici PC a na desce (nejčastěji uprostřed) máš její označení.

V poho...omlouvat se nemusíš...raději hledej a napiš.

jinak jsem pátral a našel tu grafiku.. NVIDIA Geforce GTX 1050

Karta 1050 (nebo Ti) má DVI, HDMI, DisplayPort, takže to VGA (pokud jsi nepoužil nějakou redukci) máš asi opravdu zapojenou do základní desky a to ti nepojede. Btw. pořád jsi nenapsal značku - model - typ desky.

Rovněž napiš značku-model toho monitoru (s VGA), který ti nefunguje, popř. zda a jaké má další vstupy.

A kam jsi zapojil to VGA? Grafika VGA nemá, takže nejspíš do desky. Ale na desce jsou jen výstupy pro integrovanou grafiku v CPU a ta je jen v AMD APU, nikoliv v X4.Na grafice máš pravděpodobně HDMI+DVI+DP. HDMI máš zabrané, takže si vyber:https://www.czc.cz/akasa-redukce-dp-vga-20cm... https://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-dvi... Vzhledem k ceně je to ale celkem jasné. A zapomeň, že by ti tam fungovalo tohle:https://www.czc.cz/premiumcord-dvi-adapter-d... To je do DVI-I, ale ty tam máš DVI-D:https://ctrlv.cz/shots/2018/11/21/ZMlg.pngTakže to tam ani nezapojíš (má to 4 piny navíc).

Dobrá tedy,zapátral jsem a motherboard je GA-F2A68HM-S1 od Gigabytu, Monitor,nebo chcete li televize je do ní připojena.

Na desce žádná grafika není. Pouze výstupy pro integrovanou grafiku v procesoru. Ale ty jsou jen v AMD APU (=procesory s "A" na začátku, např. A10-7850K), ale ty máš X4 870K. Což je sice prakticky úůně stejný čip, ale má deaktivovanou grafiku (proto byl levnější než APU). Takže cokoliv zapojíš do desky, nebude nikdy fungovat. Zapoj to přímo do grafiky pomocí některého z odkazovaných převodníků a bude to běhat.

Lajka už je 61 let a 18 dnů po smrti. Nepoužívej prosím cizí termity, pokud je neznáš suterénně, neboť nejsi v dobré konvici, protože je zde velké rizoto, že to skončí fiatem.

aha