2 jádra bo jedno

dobrý den chtrel sjem se zeptat co je lepsi na hry??

AMD A64 X2 4000+ EE (AM2, 65nm) BoX:

ADO4000DDBOX (ADO4000IAA5DD)
ENERGY EFFICIENT (65W)
revize BH-G1
DUAL-CORE procesor
64-bitový procesor
Socket AM2
Jádro 65nm
cache: L1 128kB/core a L2 512kB/core (celkem L1 256kB a L2 1MB)
frekvence: 2, 1 GHz
Hyper Transport sběrnice 2000MHz
s chladičem

bo

AMD Athlon 64 4000+ (socket AM2) Box:
ADA4000DHBOX (ADA4000IAA4DH)
revize DH-F3
64-bitový procesor
Socket AM2
Jádro 90nm
L2 cache 512 kB
frekvence: 2, 6 GHz
0, 09 mikronu, SOI
Hyper Transport sběrnice 1000MHz
s chladičem

Dekuji newiznam se mezi rozdili 2jadrove a 1jedroveho CPU vsichni rikaji neco ineho tak prosim piste svoje nazory dekuji

Odpovědi na otázku

rozhodně to dvoujádro,jednojádrové cpu už dneska nemá cenu kupovat.

Na hry je potřebná výkonná grafická karta.

Procesor není od určité úrovně výkonu zásadně důležitý.

Koupila bych dvoujádro a slušnou desku a na ty 2,6 GHz bych ho přetaktovala.

Vzhledem k tomu, že stojí stejně, tak bych i přes větší potenciál jádra DH-F3 a jeho vyšší výkon (rychlejší cache) vzal dvoujádro.

Už Vás čtu delší dobu a nestačím se divit.
Prosím Vás, pracoval jste někdy na dvoujádru ?

Sílu více jader poznáte i při běžné práci ve Windows (přestane se to trhat).