2 GPU - výkon, značky, přínos?

Zdravím,mám dotaz ohledně zapojení dvou GPU. Vůbec nemám tušení jak to má fungovat a poprosil bych o vysvětlení. Je to na způsob, že když mám 2 stejné GPU a obě do počítače nainstaluji, tak se mi ten výkon, př. při hraní her a tak, dělí mezi ty dvě GPUčka a znamená to, že mám menší zátež, ale že pořád bych třeba nerozjel některé hry na Ultra, protože mám nedostačující verzi GPU ikdyž mám 2? Děkuji za vysvětlení.

Odpovědi na otázku

Je to nezmysel ak nemas 2x GTX 980 a i7-980 Ti. A ani vtedy to neurobi 200%, ale spotreba bude 200% a nie vsetky hry to vyuziju. Plus cena 200%. Radsej 1 poriadna GK ako 2 slabsie. Plus ak mas podporu PCIe x1 1.1, priepustnost druhej GK by bola zalostna

* 2x GTX 980 Ti a i7-5820K

Google nefunguje ? Najdi si pojmy SLI / CrossFireVe stručnosti se to vyplatí jen u nejvyšších grafik a není to tak, že by výkon byl dvojnásobný... Když dáš do SLI dvě shitový grafiky, výkon pořád bude shit...

Říkám, vůbec se v tom nevyznám -> Ty pojmy neznám a nic mi neříkají.. Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak je to uplně k ničemu na nižších grafikách. Je to výhodné jenom u Top grafik. Děkuji za odpověď :)

Výhodné to reálně není nikdy.Pouze, pokud jsi grafomaniak (jako zde pár jedinců) a potřebuješ hrát ve 4K +8x SSAA, pak má smysl o tom uvažovat.Ti ostatní si vystačí s jednou GTX 970 (R 9 380) nebo GTX 980TI (Fury X), pro ty náročnější.Obecně je s tím víc problémů, než užitku.

OT: ekvivalent gtx 970 je R9 390... R9 380 je ekvivalent k gtx 960.. stím, že R9 380x ekvivalent u nVidie nemá...

Máš pravdu, u té 3xx jsem to spletl.

Takých GK nie až tak veľa , čo sa dajú spárovať. Skôr by som povedal veľmi málo. A hlavne musia to byť "rodné sestry" .