» Poradna » Počítačové sítě

2 doménové řadiče, jedna síť, jedna doména

Ahoj,

mám síť, se dvěma WS2003, které fungují jako řadiče domény - primární a sekundární (když něco nastavím v AD na primárním, tak se automaticky provede replikace na sekundární). Stanice, které jsou na síti používají tyto radiče k ověření přihlášení. Nevím ale proč se některé stanice při přihlášení dotazují primárního DC a některé sekundárního DC. Lze na stanicích natvrdo nastavit, aby se stanice při přihlašování uživatelů dotazovaly pouze jednoho doménového řadiče?

Žil jsem v domění, že sekundárního (záložního) DC se budou stanice dotazovat POUZE v případě, že bude primární řadič z nějakého důvodu nedostupný, realita je ale jiná.

Předem díky za radu.

Martin.

Odpovědi na otázku

stanice vedi o obou tech radicich (ptaji se dns,ktere mate alespon po tele strance nastavene dobre) a zeptaji se toho, ktery jim pripada dostupnejsi. nepropadejte panice, vsechno je v poradku.
pokud z nejakeho me prozatim nepochopitelneho duvodu potrebujute pouzivat pro prihlasovani jen jeden, staci druhemu odebrat funkci global catalog...tusim ze i pomoci GPO jde napevno definovat ktery budou ktere stanice (skupiny) pouzivat...

Děkuji za info,
jeden z důvodů je např. ten, že teď nedávno jsem se díval do doménového eventlogu a abych se podíval na to, kdo se na radičích hlásí, musím procházet eventlog na DC1 i DC2, jednodušší by bylo, kdybych mohl logy prohlížet pouze na jednom a na druhém by byly záznamy o přihlášení pouze v nedostupnosti prvního.

spis nez likvidaci jednoho radice bych se zameril na nastroje na analyzu logu

Ano, taky možnost, ale s jedním řadičem by to vše bylo jednodušší. A v případě výpadku by se nic moc nedělo, protože hesla jsou nakešovaná na stanicích, než by se rozjel DC znovu ze zálohy, uživatelé by nic nepoznali.

az se ti jednou PDC vysype, budes rad ze mas druhy. obnova AD ze zalohy je fujtajbl...

To věřím, spíš mám v plánu to řešit obnovou zálohy celeho virtuálního stroje. Nicméně zatím to mám v plánu jen teoreticky..

tezko rict jak to u vas vypada, snad to mate dobre rozmyslene - kazdopadne doporucuju si aspon jednou disaster recovery vyzkouset nanecisto...

Jednou už jsem byl nucenej vyzkošet si to naostro:) - Když se mi začal rozpadat filesystém na fyzickým serveru, kde běžela virtualizace, naštěstí se povedlo po 7,5hodinách překopírovat celej ostrej virt. stroj s prim DC na jinýho hosta a naštěstí nastartoval a po drobných opravách registrů a čehosi dalšího (už si to nepamatuju) začal fungovat.