1TB externí HDD. Jaký vybrat?

Právě vybírám pro vlastní využití nějaký 1TB externí HDD.Požadavky:-nejde o rychlost, ale o spolehlivost (jedná se o zálohu mé sbírky CD a LP, to že kopírování na disk bude trvat "roky" je mi celkem šumák)-využíván bude pouze k přehrávání hudby-pokud možno napájení jen přes USB (v nouzi z tohoto požadavku slevím, ale nerad)-samozřejmě, jak je v této době téměř povinností, rozumná cenaRozhodně nemíním použít variantu rámeček a disk zvlášť. Chci funkční komplet a o upgradu nepřemýšlím. Raději v budoucnosti koupím nový kus.

Odpovědi na otázku

sorry, ale jestli to nebudeš nikam nosit, tak bych použil 3.5 ku disk i když bude nutný zdroj. Bude mnohem větší výběr, snáze se nahradí disk a fakt nevidím důvod používat na archivaci ntb disky.Pokud chceš komplet, tak jsem měl možnost testovat 1TB 3.5 disk IOMEGA, který už byl i v robustním hliníkovém pouzdru - elegantní, robustní a dobře se chladí.

Všechno je na netě a je to individuální. Bez zdroje je to o 2,5" a firmu si vyber, ale je to drahé. 3,5" máš za tu cenu i 2TB, ale má větší spotřebu. Zkus NAS.

Pro nepřenos, 3,5" to jistí tam není co řešit i z důvodu konstrukce. Typ je snad jasnej, žádné ECO cosi, výrobce na výběr není jen Seagate vs. WD. Pokud ti jde o kvalitu, pak dražší model, ani ten však nezaručí to hlavní - data. Jde-li ti o ně, zálohuj. Žádný výrobce disku neručí v záruce za následné nákladné dolování dat, z média. Disk je médium, spotřební materiál podobně jako CD / DVD nic jiného. Klidně ti obyč A/V disk pojede roky, a nějaká spešl verze 24/7 klekne po měsíci vždy měj k jednomu disku, jiný o stejné kapacitě jako záložní. A bacha, častý start disku, likviduje životnost, to platilo, platí a bude platit. Tedy nespoř pár W za každou cenu.

Pokud už v dotazu vylučuješ nejlepší řešení, tak proč se vůbec ptáš?