16GB RAM Reservováno Hardwarem

Dobrý den,Dnes jsem si do PC nainstaloval 8 GB ram navíc. Nyní ale mám 8GB vyuzitelnych a 16 GB rezervovanych hardwarem. Dekuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Koľmo tam máš? 24 GB? Koľko vidí UEFI? Pravdepodobne Win vidí celú RAM (resp. prečíta čip SPD), ale s 16 GB nevie pracovať. Vyčisti kontakty, skús RAM po jednej...

Co takhle alespoň napsat typ základní desky a těch paměťových modulů?

Gratulujeme k instalaci 8GB RAM a děkujeme za informaci. Otázka nebyla nalezena, tudíž není na co odpovídat. Pěkný večer přeji.

A operační systém si máme vycucat z prstu? Co si pamatuju, Windows 7 Home měly omezení právě na 8GB. Nevím, jak je to dál u jiných edicí, to si laskavě najděte sám, když takovou maličkost neumíte zmínit.

... tak záleží na verzi: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/978610/the-usa... Windows 7 Ultimate 4 GB 192 GBWindows 7 Enterprise 4 GB 192 GBWindows 7 Professional 4 GB 192 GBWindows 7 Home Premium 4 GB 16 GBWindows 7 Home Basic. 4 GB 8 GBWindows 7 Starter 2 GB 2 GB

Prvý kto si vezme RAM je BIOS, tak ho skúste resetnúť, možno mu z tej RAM-ky zabehlo.