16:9

zdar,jakto je s tim kdyz popisek je dvd filmu je 16:9 ale obraz je na plazme stejne orizlej ze zhora jako cca 14:9?jak to je,,naco teda plazmu...lcd....

Odpovědi na otázku

to 16:9 musí vedieť korektne zobraziť aj samotný televízor,aj prehrávacie zariadenie,lacné haraburdy,čo sa predávajú v tescu,lidli,bille s tým môžu mať za určitých okolností problémy.Tak isto,pokial je dvd prehrávané na pc,vela môže pokaziť konkrétny ovládač a schopnosti konkrétnej grafickej karty,prehrávací software a možnosti konkrétneho monitoru a jeho nastavenie

Asi takto. Je rozdiel medzi druhom vysielania a formatom obrazu. Druh vysielania, je iba 4 : 3 a 16 : 9. Formatov obrazu je velmi vela, ale najzakladnejsie su 4 : 3, 16 : 9 a 21 : 9. Ten posledny, to je pomer stran obrazu ako ho najcastejsie vidis v kine. Ak format obrazu 21 : 9 bude vysielany 16 : 9, tak aj na plazme, ktora ma pomer stran obrazu 16 : 9 budu hore a dole malinke pruhy. Neboli by, iba keby vyrobili plazmu s pomerom stran obrazu 21 : 9, co sa este nestalo. A ani nestane.

Jestli mas plazmu full hd tak potom je format obrazu 16:10 tak proto ty prouzky ..