» Poradna » Ostatní

165hz monitor vs 240hz

Zdravím,má cenu do budoucna kupovat 240 hz monitor?...ted hraji na 165hz s G-sync, a zajímá mě jak velký rozdil v plynulosti je 165hz oproti 240 hz ,nejvíce hraji rainbow six siege,hra ale 240 fps nedá i RTX 2080ti 240 fps nedají vždy,proto se chci zeptat když bych měl 240 hz monitor bude hra plynulejší ikdyž nedosáhnu 240 fps?má někdo například zkušenost spřechodem ze 144hz na 240hz?...

Odpovědi na otázku

Ne, nemá to cenu.

Plynulost je něco jiného než rychlost obnovování. Plynulý bude i 1 FPS pokud bude frametime konzistentní.Jinak 240FPS s 2080Ti je ve spoustě her bez problémů, chce to ale i CPU které to dokáže utáhnout, není to jen o grafice.

Ten rozdil v obnovovaci frekvenci realne vubec nepoznate, nic nebude plynulejsi.Ale poznate rozdil mezi 240MHz TN srackou a nejakym IPS/VA monitorem s obnovovaci frekvenci 100/120/144Hz a poradnym obrazem.

a ta hra nebude plynulejší když já budu hrát na mém monitoru 165Hz,G-sync Cs:go ta hra dává cca 300 +-fps a někdo bude mít přesně tento monitor https://www.alza.cz//27-zowie-by-benq-xl2740-... nebude se mu hrát lépe než mě? :)

To záleží jak je kdo citlivý a vnímavý, pro mě třeba cokoli nad 60Hz a tedy i 60FPS postrádá smysl, nedávno jsem zrovna snižoval refresh rate na monitoru protože rozdíl jsem nezaznamenal a grafika zbytečně jela na vyšší výkon než bylo potřeba.

aha díky za odpověd...třeba si jednou taky koupím 240 Hz monitor ale zatím sem nenašel žádné 1440p,G-sync,240Hz jen fullHD a na to se mi vracet už nechce .

Nebude, oko to absolutně nemá šanci rozlišit. Rozlišovací schopnost končí někde možná nad 70Hz, víc ani omylem. Pokud někdo vidí rozdíl, tak to není 165 vs. 240Hz, ale tím, že mu tam něco způsobuje mikrolagy

Tady nemůžu souhlasit, rozdíl mezi 100 / 144 / 165 / 240 Hz jde úplně snadno poznat už na scrolování ve windows, natož u her.

To bych se klidně vsadil, že to není samotnou zobrazovacíí frekvencí, ale spíš nějakou interferencí mezi tou snímkovou frekvencí a nějakým jiným periodickým cyklem a výsledek vytváří nějaké kolísání na mnohem nižší frekvenci (stroboskopický efekt), který je potom vidět. Oko už od 60, možná 70 a nějakých opravdu citlivých jedinců dejme tomu 80Hz vnímá už jako zcela plynulý obraz. Aby rozlišovalo 144/165/240Hz, to je naprosté scifi :)

ale něco to musí mít protože proč tedy každý profík v Cs:go hraje na 240 Hz monitoru?....kdyby to nemělo vyhodu tak by to nekoupili ne? ;)

A z čeho ten „každý profík“ žije? Uvědomuješ si, že jsou živi ze sponzorských darů a peněz, které vyhrají v turnajích? Oni si většinu železa nekupují, ale dostávají.

Nezapařuje se ta věc (CS:Go) čirou náhodou po DATOVÉ (neplést s rozvody nn) síti?

Nemá, je to prostě stupidní marketing.

Vubec nevíš co píšeš :D nejspíš jsi nikdy neviděl naživo 144hz+ monitor, tak tvrdíš něco co jsi slyšel na Nově před deseti lety :D každej kdo není slepej pozná rozdíl mezi 60hz, 144hz a 240hz

Tearing. Tímto zdravím do AMD.

Pokud se nevěnuješ hrám jako je Quake, Starcraft či CS, tak lepší bude investovat finance jinam, třeba kvalitnější audio, pohodlnější sezení, 3D brýle, lepší a bytelnější periférie (joystick, klávesnice atd.)

Ahoj, já využívám 144hz monitor a pokaždé, když hraji hru, která nedosahuje 144FPS ale třeba jen 60-80FPS tak to snadno poznám (samozřejmě používám FPS counter) a u 60HZ monitoru trpím, protože jakýkoliv pohyb je nedokončený nebo mám pocit, že vidím jen polovinu pohybu než jsem zvyklý a musím si domýšlet zbytek snímků a odhadovat, kde mám mířit. Nad 144hz/FPS ovšem zkušenost nemám.