163-Time a Date Not Set

Ahoj mam notebook HP nc6320 udell jsem clear Cmos a najedou se me ukazala tato chybova hláška 163-Time a Date not set. Sel jsem tedy do biosu pres F10 a jak hledam nekde kde muzu datum nastavit tak nikde nic nevidim.Dokaze nekdo poradit kde to presne najit ?
Ukazuje se me tu pouze kongigurace systemu,nastavovani hesel, a moznosti bootu.Nic vic tak netusim kde ten datum najit
Dikes

Odpovědi na otázku

Well if thats the case just go into your boot sequence change it so that it boots from the CD drive and boot up your system up with the Operating System CD and boot from that and from their you should be able to make Vista work and also fix your time settings.

------------------------------------

Překlad: změnit bootovací sekvenci, nabootovat z CD ROM a změnit to pod Windows XP (nebo Vista).

It should just have it on the top left hand side and u should be able to change it manually.

---------------------------------

a ještě někdo radí, najet v BIOSU přímo na zobrazené datum a změnit ho přímo manuálně...

Volal jsem na podporu HP a musi se to udelat pres nejakou utilitku ktera neni volne stazitelna.A V BIOSU SE TATO VOLBA NEZOBRAZUJE.

Mně fungovalo, že jsem se dostal do nouzového režimu (přes klávesu F8) a zde jsem už mohl normálně nastavit datum a čas (kterej teda byl nastavenej na nejakej rok 1980) - po restartu už šlape.Už se mi to stalo vícekrát. Mám pocit, že se to stane vždy, když vypojím notebook (možná) na delší dobu ze zásuvky.