» Poradna » Ostatní

144hz ohledně monitoru a kabelu

Zdravím potřebuji radu, jelikož se v tom už ztrácím a já tomu prostě nerozumím, potřebuji aby někdo zkušený poradil co dělat zrovna v mé dané situaci.Mám tento monitor https://www.mall.cz/herni-monitory/acer-gn246... který podporuje 144HZ a má porty 1× HDMI, 1× VGA, 1× DVI Grafickou kartu mám NVIDIA GeForce GTX 1050Ti, která má HDMI, Display port, a vegaA já samozřejmě chci jmenovitých 144hz taky mít a nevím co mam koupit za kabel abych to mohl využívat, nebo jstli to vůbec jde do sestavy s touhle graf kartou. prostě tomu nerozumím, jen sem si tedka kokot koupil display port a zbytečně :D Díky za každou radu kluci.

Odpovědi na otázku

monitor ma HDMI 1.4 ktore by malo preniest FHD@144, ale nasiel som toto:Does HDMI 1.4 support 144Hz at 1080p?Yes, HDMI 1.4 can support up to 144Hz at 1920×1080. However, not all monitors with HDMI 1.4 necessarily do. Older 144Hz gaming monitors such as the Acer GN246HL, BenQ XL2411, BenQ XL2411Z, BenQ XL2430T, ASUS VG248QE, AOC G2460PF, etc are all limited to 60Hz over HDMI. Many monitors with HDMI 1.4 are also limited to 120Hz at 1080p.dvi mas dual link, a mas prilozeny dvi kabel, takze zavisi na grafickej karte - strc to tam a vyskusaj.

aha, grafika nema DVI :) tak nic.

A dávat to do základovky je blbost ze

jj, ale vies co ty chces? Ty chces na trabanta pouzit gumy ktore zvladnu 320km/h. Ale naco?? Trabant nevie ist 320km/h, takze mu kludne stacia aj gumy na 100km/h, lebo aj to da iba dolu kopcom :)

Tak jistě, v tom případě by ti ta grafika byla k ničemu, protože bys jel na integrovanou grafiku v procesoru, která je ještě slabší, než ta slabá 1050Ti.

Aha jasný kluci, tak díky za rady a vysvětlení :D Mějte se

Takže vžít kabel Display Port -DVI?

Chtít můžeš, ale 1050Ti ti v žádné trochu modernější hře 144Hz stejně nedá

A to v praxi znamená co ?

To znamená, že to nemusíš řešit a v klidu si tam nech 60Hz. Až jednou koupíš lepší grafiku, tak to můžeš řešit.

Tak to chce na něco staršího možná. CSGO by to mělo zvládat.