12400F vs 5600

AhojteProsím poraďte mi ktorý CPU vybrať. Neviem sa rozhodnúť. AMD 5600 vs Intel 12400fVGA by bola AMD 6700.Primárne by to bolo na hranie v 1080p.ĎakujemMiro

Odpovědi na otázku

Kup si ddr5 65w ryzen 7600 b650e a jsi v klidu

To bude s třeba R7 5700X a AM4 také a ušetří...

12400f bude mít určitě větší výkon. Ne nějak dramaticky, takže se rozhodni podle toho jak ti sedí celá platforma. Chybu neuděláš - to chceš myslím slyšet.

ktore je lacnajsie, to kup. Alebo kde sa ti viac paci doska. Intel je o nieco malo vykonnejsi, AMD bude lacnejsi.

AMD ber... Už jen proto že budeš mít možnost zapnout Smart acess memory nebo li SMA... I5 má velkou spotřebu... Tohle je parádní procesor za hubičku...

Jestli má 12400 velkou spotřebu, tak to bych ti připlácnul dlaň na jakýkoli vyšší Rocket, ať víš zač je toho loket :)

Jestli je PC zejména na hry tak buď bych vzal Intel a nebo Ryzen 5600x. Cenově vyjdou stejně prakticky, takže rozhodující faktor může být cena desky. Ani jednou volbou však neuděláte krok vedle.

Kupovat 5600X, když 5600 poskytne srovnatelný výkon (v hrách to bude řádově jen o jednotky FPS méně) za nižší cenu, nemá dnes smysl. Takže důležitá bude celková cena platformy a tam je to prakticky stejné, za předpokladu, že zvolí i u Intelu DDR4. Intel má teoreticky lepší upgradovatelnost, protože je ještě možné přejít na 13. generaci, zatímco u AMD je tato generace konečná. Ale pokud toto nehraje roli, tak bych volil raději AMD, kvůli levnějšímu procesoru a SMA, jak tu už někdo zmínil, které u 6600 může na AMD desce zapnout.

Intel je o cca 5% výkonnější..

Já fandím i5 12400f mám ho i já a jsem 100% spokojenej

Projdi si nějaké srovnání, třeba:https://www.youtube.com/watchKoukej hlavně na hry, co plánuješ hrát. Srovnání najdeš plno.