» Poradna » Mobily

1080p filmy a jejich unik

Dobry vecer, uz dlouho me provazi otazka jak vznika film napr. z roku 1980 ve fullHD..? To vychazi primo od vyrobcu nebo se na to jde nejakym konkretnim zpusobem? A jeste otazka, jak je mozne ze filmove P2P groups maji temer veskery "material" ihned nebo i pred oficialnim releasem? Diky :)

Odpovědi na otázku

> Skenuje se filmovým skenerem původní negativ 35mm nebo positiv 70mm.> Postupně, automaticky všechny rámce.> Pak čistění, barevná korekce, zvuk a další např. vylepšení efektů.Mysli na to, že záznam na filmovém pásu není nějaké +2 MPix, ale 35mm film se blíží (pokud pomineš zrno) 30 MPix což je mnohem více než nějaké FHD, to pro BD disk je vlastně již zmenšenina. Promítačce v kině (digital / analog) by FHD jako zdroj NESTAČILO!

diky :)

no...v menších kinech se používá full hd. ono to totiž naprosto stačí pokud nesedíte přímo u plátna a nekoukáte na Avatara a nebo podobný filmy...

Zkuste si odhadnout kolik se vejde na 24 mm molekul dusičnanu stříbrného u černobílého filmu a molekul barviva u barevného filmu (ty jsou o něco větší). Poté už těch 1080 bodů bude vedle toho vypadat trochu jinak.

jenomže číslo 1080 nejsou žádné body ty trdlo! 1080 je počet řádků na výšku!!! a písmeno "p" značí neprokládané řádkování, tedy opravdu plných 1080 řádků!!!

Ale konečném důsledku to jsou pixely...počet pixelů na výšku.

jinak pro tazatele: 1080p se obvykle provádí konverzí z Blu-ray disku. A že je to dřív? No protože v zahraničí tyto blu-ray verze vychází obvykle dřív, tady se jen přidá česká zvuková stopa získaná např. z předchozí DVD verze apod.Kinoripy (camripy) vůbec nekomentuju, to, že to někdo natočí v kině je prasárna, obvykle s naprosto zoufalým zvukem i obrazem a určitě se camripy nedávají na fóra v 1080p (to za to opravdu nestojí)...