1050 Ti nebo 1060 k Ryzen 5 1600X

Přemýšlím o Ryzen 5 1600X s 16GB RAM a Asus B350-F motherboardem a přemýšlím o 1050 Ti ale narazil jsem na problém. Benchmarky ukázaly že 1060 je o hodně silnější a stojí jen o +-1500 Kč víc. Mám si koupit 1050 Ti? Nebo by tak "slabá" grafická karta způsobila bottleneck?

Odpovědi na otázku

Pokud myslíte 1060 3GB verzi, tak za mě raději AMD RX580. Pokud šetříte každou korunu, je 1050TI opravdu jen herní minimum ( z pohledu hráče her). Vaše pc si zaslouží 1060 6GB, nebo už výše zmiňovanou AMD RX580 a výše.

Zatím se vždy potvrdilo, že je lepší koupit GK z vyšší řady s menším množstvím paměti, než GK z nižší řady s větším množstvím paměti. Cenově to velký rozdíl nebývá, výkonový ano. Pokud máš na 1060 s větším nožstvím paměti, tak už vůbec není co řešit.

V dnešných AAA hrách na Ultra som prekročil na mojej 6GB GTX 1060 často 3,5 GB na 1080p. Zobrať 3GB kartu max. pre ľudí, čo nehrajú nové hry.

Na to se nedá takto koukat. Grafiky mají vlastní správu paměti a tak ty sice na 6GB verzi můžeš mít zabráno 3,5GB, ale kdybys měl 3GB verzi, tak můžeš mít při úplně stejném nastavení mít vytížení třeba jen okolo 2-2,5GB. Dobře to bylo vidět u GTX 970, která má RAM rozdělenou na 3,5GB 224bit + 0,5GB 32bit a reálně je problém ji donutit, aby se přehoupla přes těch 3,5GB. Jakmile by se to totiž stalo, šel by výkon dost dolů.Celkově jsem také pro GTX 1060 6GB, ale pokud bych si měl vybrat mezi GTX 1050 Ti 4GB a GTX 1060 3GB, tak nemám sebemenší důvod o 1050 Ti vůbec uvažovat.

Omg. Tu už netreba k tebe nič písať

To přece musíš vědět Ty, co potřebuješ a jaké máš finanční možnosti.Do daného MB můžeš instalovat libovolný VGA pro PCI-E, včetně nejvýkonnějších/nejdražších.

Grafika je ve většině her to, co tě nejvíce omezuje. K R5 1600X můžeš klidně koupit i podstatně lepší než GTX 1060, takže pokud se rozhoduješ, tak určitě tu nejlepší, co můžeš. GTX 1050 Ti je jen herní low end. GTX 1060 3GB je trošku rozporuplná grafika, ale výkonem je vždy lepší než GTX 1050 Ti 4GB. Je otázkou, jak moc ji bude časem limitovat menší paměť. Takže pokud to nechceš řešit, vem rovnou GTX 1060 6GB nebo RX 580 8GB a je to.Rozdím v 3GB a 6GB verzi navíc není jen v té paměti, ale i v jádře. 3GB verze je cca z 10% osekaná (1152:72:48 vs 1280:80:48):https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_10_seriesAle stále je to lepší, než GTX 1050 Ti, která má celkově slabší jádro v konfiguraci jen 768:48:32. To je to, co hlavně rozhoduje o výkonu. Ne velikost paměti.