100% využití SSD

Dobrý den, mám problém se svým novým SSD diskem Kingston A400 120GB 7mm. Po naistalování Windows 10 fungoval chvíli normálně, ale po chvíli systém zamrzl.Toto zamrznutí po chvíli přestalo, ale do teď pořád se opakuje. Většinou se mi to stává při používání Chrome, kdy např. otevřu novou záložku, kliknu na nějaký odkaz a ten se začne načítat a pak využití disku stoupne na 100%, takže PC opět zamrze a asi tak po 1 minutě opět začne fungovat. 100% využití disku nastává, i v případě, že ho nezatěžuju a ukazuje mi Rychlost čtění 0 a rychlost zápisu 0. Zkoušel jsem přeistalovat systém a vyměnit SATA porty, ale nic nepomohlo,Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

kupit jiny disktohle nema cache , to len "Controller3: 2Ch" a TLC technologii je to na nervy

Použij tlačítko hledat, do pole zadej A400. Ve stručnosti - updatuj firmware SSD a zakaž úsporné režimy. Pokud to nepomůže, vrať jej ve 14denní lhůtě.

Podle Kingston SSD manageru mám firmware aktuální, ale překvapuje mě, že recenze na Alze se o tomto problému nezmínily. Disk mám už víc jak 14 dní, takže s vrácením mám asi smůlu.

Jako druhy SSD disk nahrada za HDD je to moc neprojevi,kouknete na uctenku (v alze byla moznost nevhodny vanocni darek obcas to davali automaticky)

V Alze toho dávali bez vědomí nakupujících do košíku občas více.

A stejně tam lidi nakupují, i když ceny nemají zdaleka nijak výhodné...

Taky tam nakoupím raději než jinde, protože si koupím věc, nevyhovuje, zabalím, odnesu a u pultíku bez řečí rovnou vrátí peníz. Luxus a ten pocit se mně za těch pár kaček navíc vyplatí...

Vzhledem k jejich otravným reklamám, klamavým praktikám a cenám na prd bych tam nekoupil, ani kdybych měl pobočku 50 metrů od bytu. U mne je naštěstí nejbližší prodejna od CZC, takže chodím tam. Nejsou svatí, ale oproti Alze to je nádhera.

No mě CZC už dvakrát vypeklo s nákupem důležitého zboží, které jsem potřeboval pro zákazníka a u kterého měli napsánu dostupnost do 3 dnů a ani po víc než týdnu od objednání žádná informace, kdy by zboží mohlo reálně dojít. Takže u mě CZC skončilo a nakupuju převážně v T.S.Bohemii nebo v Alze, podle toho kde mají co výhodněji, nikdy jsem tam nezažil žádný problém a to už mám toho nakoupeno opravdu mraky. Tam dodací lhůta sedí vždy a speciálně Alza mě několikrát zachranila, když jsem potřeboval třeba akutně v sobotu ráno na montáž 305m klubko UTP nebo motorový olej, kdy už jsem měl domluvenou dílnu a Alza jako jediná byla schopna v sobotu mít věc na pobočce, co mám za rohem :) Takže i když mě zelený skřet irituje, tak považuju Alzu za nejspolehlivější shop.

Mne zatím (ťuk ťuk) termíny dodrželi snad u všeho. Jen vím, že jednu dobu se stěhovali a to totálně zbabrali, že měli dlouhodobě šílené výpadky. Tou dobou jsem ale nic nenakupoval, takže se mne to nedotklo.

Ale dať tam SSD ? To iba žartuejš ....kupoval som tam veľakrát a nič mi nepribalili ! Zase niekto klikal ako šialenec.

To ne. Dávali tam různé capary, které zřejmě jejich Ai systém vyhodnotil tak, že si je zákazník stejně bude muset k objednávanému zboží zakoupit. Mělo to být zkvalitnění služeb. Ano, pokud by mi to systém navrhl a já to zakliknul, nemám námitek, ale myslím, že by neměli tímto způsobem testovat zákazníkovu pozornost. ☺

Tak zakázání úsporných režimů možná pomohlo. Napíšu sem ještě zítra jestli se to nezmění.

Takže mám pořád ten stejný problém. Vrátit ho nemůžu a reklamace nejspíš nic nevyřeší. Takže moje jediná možnost je ho vyhodit z okna :).

Dejte to jako datovy disk ( na hry,filmy) proste na cteni tam se to tak neprojevujecache je potreba spise na zapis nez cteni,a kupte si jiny treba takovy intel 545s 256gb co na otec v PC bezi normalne (zaruka 60m)nebo na rychlost bohuzel i cenu Samsung Pro/evo

zapomnel sem u TLC technologii alespon 256GB velikost kvuli velikosti SLC cache nebo co si to vymysleli za blbost

A navíc jsem ještě zjistil, že firmware který je podle jejich programu "aktuální" je 6 let starý, ale prostě mě to nenechá updatovat.

Můžeš sem hodit pro info i zbytek sestavy?

AMD FX-6100RAM 8 GB HyperX Fury blueMB ASRock 970 Extreme3 2.0GPU Asus RX560 4GBHDD WDC WD10EZEX-08WN4A0SSD Kingston A400 120 GB

Kingston A400 Review [2018]https://hddmag.com/kingston-a400-review/... If you want to use the particular drive as the system drive, you definitely want to look for 4k random speeds ...

Ten test je mimo, protože používá 1GB blok dat a vlastně jen testuje výkon SLC cache.

Zřejmě vadný kus, reklamovat.