» Poradna » Notebooky

100% Využití na Disku

Dobrý den,tento post jste už určitě mockrát zahlédli stejně tak, jako já.Mám notebook - Packard Bell EasyNote TV43HC a mám potíže se 100% využití na disku, zkoušel jsem už všechny možné řešení, avšak žádné nepomohlo... Nevím zda je chyba v nějakém komponentu, proto zde píši tento post, abych se dozvěděl, co všechno může tuto chybu způsobit.Předem děkuji za odpoveď.Jakub

Odpovědi na otázku

Koukni na to přes HDtune. A dej sem screen.

Nejsem si úplně jistý, jestli sem dostanu screen. Je to tak špatné, že si musím vše stahovat přes stolní PC. Pokusím se.

Dodávám screen z HDTune.http://prntscr.com/a67gtx

Disk, čo ma nachodené rok a 3/4. Nie je starý. Inak červené čísla tam nemáš. CRC error vysoký (nemáš zlý kábel?), avšak realocated 0 :)

Pust si program Resource Monitor (Start / Spustit / resmon) - bude chtit administratorska opravneni, ale je to systemovy nastroj Windows. Tak v sekci "disk" uvidis, ktery program ti cte nebo zapisuje a jak moc. Od toho se pak da odrazit dal.

U čtení i u zápisu mám System.. :/

Přeinstaluj to - jinak se tím budeš zabývat ještě půl roku a výsledek nula!

Přeinstalovat celý OS ? To už jsem zkoušel...Spíš přemýšlím, jestli mi "neodchází" nějaký komponent.

Napiš nám tu celou sestavu. Teploty máš v pořádku? Formátoval si ten disk?

Celou sestavu nevím. Vím jen ty základní blbůstky.CPU - Intel Core i5-3210m 2,5GhzGPU - Nvidia GeForce GT630M 2GB a integrovaná - Intel HD Graphics 4000RAM - 4GBHDD - 320GB

To těžko. Ale nabootuj live linux a budeš to vědět hned...

Jaký Linux přesně?

To je jedno, třeba Ubuntu..

A to by mělo pomoct? Abych neinstaloval Ubuntu zbytečně. :D

Proč instalovat? Prostě uděláš live USB a budeš načítat linux z USB bez instalování na HDD. Jestli pojede v pohodě tak je to system.

No jo, díky :D Jsem amatér, a USB musím mít naformátovaný?

Ak máš DVD mechaniku, daj na DVD, ak nie, pomocou napr. rufusa hoď ubuntu (skôr som za xubuntu, aby to bolo mierne svižnejšie). Vyber v ňom dostro (x)ubuntu, vyber flashdisk (ak nie je na ňom OS, nemusíš zaškrtnúť možnosť formatovať) a to je celé

Ano. Doporučuju toto: https://unetbootin.github.io/Je tam i návod jak to použít. :)

Jdu to vše udělat, zítra se ozvu, jak to dopadlo.Děkuji všem za pomoc :)

Tak jsem zkusil ten Linux a nic se nezměnilo. Také se sekal.Já už fakt nevím, co s tím je. Je dost možné, že notebook už přestává fungovat, protože je starý cca 3-4 roky.

Pokud to dělá i v Linuxu, je špatný HW - deska, grafika,cpu. Dávat to do servisu se nevyplatí....

Spíš to bude ta deska > požskozená > nestíhá > swapuje. CPU by muselo být vystaveno vysokým teplotám, aby bylo požskozeno.

*poškozená (ježiši já jsem blb)

Nejspíše to bude deskou, nepřijde mi, že bych dělal na tom notebooku něco aby se mi poškodil CPU či Grafika.

Asi bude nejlepsi, kdyz das PC do servisu. Na vyreseni problemu nemas ani ty minimalni znalosti.

Servis se mi nevyplatí, dal bych za to stejně peněz jako za nový PC / Notebook :DHlavně já mám teď Stolní PC, ale ten Notebook jsem předal sourozencovi :))

A to 100% cteni mas porad, nebo jenom obcas?

Převážně mám 100%. Jen někdy to klesne na 0-40%, ale jakmile otevřu např. Průzkumník Souborů, tak hned 100%.

A zrovna dneska jsem řešil stejný problém na 8 roků starém počítači a disku. Začal pomalu číst, všechno trváááálo. A pomohla výměna SATA kabelu. Jak prosté, milý Watsone .....Ale neříkám, že u tebe je stejný problém.

Tak kabely jsou korunovou položkou... takže mohl by je zkusit :) max je bude mít nový. Ale stejnak chce to nový sata.

Notebook, omg!

SATA kabel v notebooku nevyměníš.

Ale jo vyměníš, ale tazatel by to asi nezvládl.

Tak neuvěřitelně bohaté a objemné množství informací o problematice nedokážu vůbec zpracovat.Promiň.

A kvuli tomu jsi spechal do fora nam to rici? Ty? Nejlepsi znalec Windows v Mléčné dráze?

Pokud se spustit třeba CrystalDiskInfo,jestli ti neodchází zrovna on. S vysokým využitím disku jsem se setkal u pomalého HDD který umíral.

HDD to nebude, jelikož máme 2 Notebooky a 1 Stolní PC, tak jsem si "vypůjčil" HDD z druhého Ntb a furt to stejné, asi bude poškozená Základovka :)