100% využití disku

Dobrý den.Má problém s výkonem PC.. Poměrně často se zpomalí výkon, kouknu do správce a vždy tam je využití disku 90-100% a většinový podíl má vždy: Hostitelské služby: Místní system (16). Jak jsem psal, stává se to měrně často cca 2x denně..Nevíte někdo čím to je a jak to řešit ?Díky moc

Odpovědi na otázku

Je to běžné, Win neustále něco štrachají na pozadí, podívej se konkrétně jaké hostitelské služby to vytěžují. Máš tam zřejmě pomalý disk, který to dokáže vytížit až na 100%. Jako řešení je náhrada pomalého HDD rychlým SSD.

Je nesmysl radit na tento problém, kterým je zdejší trh zásoben zhruba 2-3x do týdne, cokoliv jiného než instalaci. Tyhle tvrdě zaneřáděné, nečisté a kompromitované systémy uživatelů, kteří se buďto potloukají kdekoliv bez rozmyslu a ochran nebo se v těchto OS vrtají tak běžně, jako v nose - co se asi tak může stát, že jo - si nic jiného nezaslouží.Učit je o procesech a jejich vlastnostech je nesmysl, který neocení. Maximálně budou cenit chrup v nejapném úsměvu. A SSD? Nebuď labuť, táž námitka.

No rozhodneee! Nejlip to pomaha tehdy, jde li o priznaky HW selhani disku. Tam ta reinstalace fakt hodne pomuze. ;o)A navrhovat laikum reinstalaci OS jako prvni volbu pri jakychkoli potizich je, pri vsi ucte, na presdrzku. (O to vic, cini-li tak clovek s bezesporu nemalym technickym rozhledem.)---Nejdriv je treba urcit priciny, pak ma smysl volit reseni. Resit to jako technik, ne jako hysterka od splavu.

Jaká verze Win? Jaký konkrétní proces?

Správce úloh_využití disku?????? Není to procesoru.

Njn..To máš z toho, že nonstop čumíš do správce úloh.. Stal ses otrokem tvého počítače... A co takhle na střídačku i sledování teplot.. ???.. Já bych bez takovýho sledování neuměl žít.. Proto jsme si pořídili počítače, abychom věčně sledovali, co ty potrhlé stroje pořád dělají, ne..???..