» Poradna » Windows (a jiné OS)

100% vytížení disku

Zdravím,Velice často mi z ničeho nic vyletí vytížení disku na 100%. V počítači mám disky dva, jeden systémový (SSD) a jeden na data (HD). Problémy dělá právě ten na data. Označení disku je vidět na screenshotech:1) https://prnt.sc/i7brho2) https://prnt.sc/i7brw83) https://prnt.sc/i7bs0o4) https://prnt.sc/i7bs3r5) https://prnt.sc/i7bs7sPořád to jede na 100%, počítač je defacto neovladatelný a pak, z ničeho nic, vytížení spadne na nulu, jak je vidět na posledním obrázku.Tuší někdo, v čem je problém? Antivirus nepoužívám žádný, viry bych vyloučil taky.Předem díky,David

Odpovědi na otázku

Udělej si pořádek v oddílech na HDD - máš tam dvakrát oddíl Fcož je určitě špatně..-----------------------------------Jinak to vytížení jak je vidět ve Sledování prostředků dělá stahování nějakého filmu...

Samo-domo bazmek. "Tuší někdo, v čem je problém?"V Tobě."na 100%, počítač je defacto neovladatelný"Libovolné vysoké zatížení korektně zapojeného a nakonfigurovaného datového HDD nemá žádný vliv na výkon/reakce OS.Typické chyby BFU:1) HDD je zapojený v prvním portu diskového řadiče.2) HDD je zbytečně a nesmyslně rozdělený.3) Nainstalovaný špionážní moloch.4) OS není optimalizovaný pro SSD.Co s tím?Svěř zapojení SSD + HDD a optimalizaci OS odborníkovi.

"Libovolné vysoké zatížení korektně zapojeného a nakonfigurovaného datového HDD nemá žádný vliv na výkon/reakce OS. "Tak to je prvotřídní bullshit. IOWait je záležitost, která desktopovým Windows umí přinést mnohasekundové odezvy uživatelského prostředí, snad všichni jsme to zažili děje se to tak nějak z principu, změna k lepšímu přišla s SSD, ale jinak je to pořád ten samý princip.

Typický OOO: popisuješ zkušenosti prehistorických sestav bez SSD.Veškerou systémovou zátěž v optimalizovaném OS nese SSD.Zatížení sběrnice SATA vytíženým HDD je při správné konfiguraci diskového řadiče minimální, pro BFU nepozorovatelné. Zde je ovšem použitá neprosto nesmyslná konfigurace diskového subsystému.

Nevím, co je OOO, ale díky.Popisuju princip čekání na data. Je jedno, jestli jsou v RAM, na HDD, SSD, nebo kdekoli jinde. CPU v té chvíli nemůže dělat nic jiného, než čekat.Optimalizovaný OS je v kombinaci s Windows naprostý nesmysl. OS je tu od toho, aby se staral o HW, ne abych se já staral o něj.Na SATA vám kašlu, o tom to vůbec není. IOWait funguje i na USB, SCSI nebo PCI-e . Je to fuk, to byste mohl vědět. A nic jako problém s prvním portem řadiče obecně nemůže existovat.Nesmyslná možná je, ale fungovat musí bez problémů. Stejně jako defaultní konfigurace integrovaného SATA řadiče na základní desce a spousta jiných věcí. Hledáte a vytváříte (!) problém tam, kde není.

Také není nejlepší nápad na data používat SSHD.Není ve woknech nějaké sledování systému, kde je vidět, který proces vytěžuje disk?

Je, jmenuje se to tuším sledování prostředků, ale Windows uživatelé jsou typičtí tím, že až svůj systém nenávidí, nedají na něj dopustit, a používat ho neumí.

Je to z nouze ctnost tohle Sledování prostředků a proto ho nepoužívám, umí to zobrazit pár údajů a ukončit process ale nic moc více. Nejlepší je Process Hacker (ať už se jmenuje jakkoli*) umí to zobrazit vše a možností úprav procesů je tam přehršel, a ještě je to open source.* častá narážka a předsudky od pitomců.

Ahoj, skontroluj si koľko ti zaťažuje PC prehliadač je dosť možné, že navštevuješ stránky, ktoré namiesto reklamy využívajú tvoj PC na ťažbu kryptomien... (boxxxj,topxxxialy a pod...) Skús zatvoriť prehliadač a skúsiť pozrieť vyťaženie PC existujú už aj rozšírenia napríklad "No Coin" pre chrome.

Nevím vůbec nic o těžení kryptoměn, ale čekal bych zátěž CPU a ne disku.

Ahoj, stáhni si CCleaner. Stalo se mi to taky. Před 2 dny jsem to měl na 100% furt. Nevěděl jsem si rady a první metoda kterou jsem udělal je to že jsem přeinstaloval windows. Druhá metoda kterou mi poradili spoustu kamarádů je stáhnout si CCleaner a opravit všechny registry. 2,3 klidně i 4x hlavně ať je to opravené mě osobně pomohlo přeinstalovat windows. Ale zkus CCleaner a opravit všechny registry. Doufám že pomůže 😀

A hlavne proč? Protože to je nějakým virem který je v systémovém registru. Ktery kdyz smažeš tak nebude fungovat windows. Bez systémového souboru kde je malý vir nemůže pokračovat windows. Něco si nejspíš omylem stáhnul a majitel toho viru který se dostal do tvého systémového souboru si nad tím vydělává. Mě se to stalo taky. Nainstaloval jsem malwarebytes detekovat víry a najednou to skákali na nulu a na 100. Takže zkus přeinstalovat windows nebo stáhnout CCleaner a opravit registry.