» Poradna » Web a internet

100% rychlost stahování ?

Ahoj, chtěl bych otestovat,jak rychle můj internet stahuje. Je nějaký web, který nezpomaluje rychlost stahování ? (Je mi jasný, že to nezjistím na 100%, protože může být vytížený ap...)

Odpovědi na otázku

Třeba tenhle web to měří u mě dost zběsile... jednou ukáže 200, jednou 250, jednou 300Mbit/s, přitom pokud je server v pohodě tak mi připojení dává stabilně těch 300Mbit na downloadu... něco přes 37MB/s

Tak ono jde o to, jaké rychlosti člověk "měří", a co tím měřením myslí. Za nejzákladnější nástroj považuji iperf. ISP má určitě svůj iperf server kousek za svou konektivitou, stačí se ho zeptat.

rychlosti ti poskytuje tvůj ISP - a je pravidlem že ji garantuje jen v rámci své sítě - proto by ten test měl být právě v jeho síti na jím určený server - každý služný ISP něco takového pro své zákazníky má, tak se na něj obrať