» Poradna » Notebooky

1 myška na 2 PC, ZÁROVEŇ

Zdravím Vás.Chcel by som vás poprosiť o radu. Potreboval by som prepojiť jednu PC myš s dvomi notebookmi, ale tak aby tá myška pracovala s notasmi ZÁROVEŇ. NIE teda tak, že v jednu chvíľu pracujem na jednom notebooku, posuniem sa do prava alebo do ľava a prejdem na druhú obrazovku. Potrebujem, aby tá myška bola súčasne na jednej aj na druhej obrazovke.Existuje na to nejaký spôsob prepojenia? ... čí už programom alebo káblom alebo hocičím iným? ... myšku mám aj káblovú aj bezdrôtovú Vopred Vám všetkým ďakujem za rady.

Odpovědi na otázku

To by mě zajímalo, k čemu to "potřebuješ". Už vidím ten zmatek, když třeba laptopy nebudou mít na plochách totožně umístěné ikony nebo budou mít nastavenou jinou rychlost myši...

Práve nato to potrebujem, aby mi myška ,,klikla,, na oboch notebookoch súčasne.Zosynchronizovať si ikony a rýchlosť kurzora už by nebol taký problém.Samozrejme túto funkciu nechcem na bežné používanie, len v istých prípadoch kedy by mi niečo také naozaj pomohlo

A cílem je tedy co přesně? Moc si to nedovedu představit, k čemu by to bylo dobré. Nějaká hra na dvou počítačích, nějaká těžba zlaťáků pro dobyvatele hradů? Nebo něco normálního, prezentace? Na to bych šel spíš cestou nějaké vzdálené plochy...

A co radši použít druhej monitor?

vzhledem k tem tajnostem bych to videl na tu hru. Tohle se ale dela pres virtualy a na dostatecnym HW.. rozhodne ne na noteboocich..

Kamarád má nějaký program, který v zadaných intervalech "něco dělá". V podstatě se dá nahrát sekvence pohybu myší a stisknutých kláves, kterou to pak opakuje. Používá to právě k nějakému sklízení úrody nebo čeho v nějaké hře. Každých xx minut to otevře browser, přihlásí se, prokliká nějaké pole nebo doly nebo co se tam dělá, a zase se odhlásí. Má to na dvou noteboocích vedle sebe a vypadá to dost absurdně, ale funguje mu to.

Zesynchronitovat ikony a reakci na kliknutí u dvou počítačů není možné. Dřív nebo později se stane, že jeden z počítačů nezareaguje na kliknutí stejně, jako druhý. Je to nesmysl.

Navíc si nejsem tak úplně jist, zda by se ta myš pohybovala na obou počítačích úplně stejně rychle. Stačí pár promile rozdílu a za chvíli je kurzor už vedle. U normálního řešení je to jedno, člověk vidí, kde zrovna je, ale pokud by to byly dva počítače, brzy by se to rozjelo...

je to celý nesmysl

Přesně tak, tazatel nechápe, že myš není přesné a bezchybné zařízení. Ještě tak by se dalo uvažovat o klávesnici, ale myš ani omylem.

To nejde. Čistě teoreticky by šlo napsat ovladač k bluetooth myši, který by mohl tohle zařídit, ale nemyslím si, že by to existovalo a že by to bylo i přes to nějak zvlášž funkční. Takže - tohle nejde.

A co kabel? ... ktorý by bol z jednej strany USB samica a z druhej 2 samci. Videl som už také ,,Y,,. No problém je že ten jeden samec je len na nabíjanie.O rozbocovaci s dvomi datovymi koncovkami ste náhodou niekto nepočul?

Takovým kabelem to docela určitě nepůjde. Ta myš přes USB komunikuje obousměrně, to nejde jen tak jednoduše rozdvojit.

Ne, to není dobré řešení metalicky spojit 2 různá zařízení, poslat napájení proti napájení atd. Riskujete, že odpálíte obě takto propojené zařízení.Rozbočovače USB na 2 různá zařízení samozřejmě existují, ale nelze je provozovat se dvěma koncovými zařízeními najednou . Prosím, je zcela jasné - bez urážky - že o tom nemáte technické potřebné znalosti a že hledáte řešení v ceně pár korun. To ale nejde.

No to je pravda, že technické znalosti o tom nemám. Preto hľadám rady a možnosti práve tu. Ďakujem teda za vysvetlenie.No píšete, že za par korun to nejde. A existuje spôsob ,,drahší,, ktorým by to šlo?

Ale co by mělo jít? Jaký je cíl toho projektu? Proč ovládat dva počítače stejnými pohyby myši? Co se na nich má stejně spouštět? Nebylo by lepší použít třeba vzdálenou plochu, naplánované úlohy, nějaké automaticky spouštěné makra, zkrátka něco, co je osvědčené a funguje?

Ne, nejde to ani levně, ani draze. I kdyby se dalo technicky vyřešit kopírování pohybů myši z jednoho počítače na druhý (nejspíš nějak softwarově), tak reálně to nebude použitelné, protože dva různé počítače nebudou na myš reagovat na 100% stejně. Zapomeň na to, je to prostě blbost.

Vďaka, toto som potreboval počuť

Ano, existuje teoreticky řešení - nechat si napsat vlastní ovladač pro dané zařízení, který dokáže se s těmito požadavky vyrovnat. Eventuálně nechat vyrobit myšku s dvěma optikami a dvěma komunikačními řešeními. Ale neznám řešení existující, které by bylo hned k dispozici.Pokud nebude jasné, proč toto výjimečné řešení vyžadujete, možnost vyřešit daný problém je limitně blízká nule - je to totiž příliš unikátní požadavek.

No určitě není možné, aby myš komunikovala se dvěma počítači současně. To je znemožněno hardwarovým fungováním. Ale bylo by asi celkem reálné, aby jeden počítač data z myši o pohybech a tlačítkách kopíroval, odeslal po síti do druhého počítače a tam vhodný software emuloval pohyb myši na základě těch dat. Musel by to ale asi někdo kompletně naprogramovat, protože takovou blbost asi nikdy nikdo neprogramoval. Ovšem ani tak, myš není kritické zařízení, takže nemá prioritu a počítač když nestíhá, klidně část dat o požadovaném pohybu myší zahodí. Takže je opravdu jen otázka času (krátkého), kdy se postupně pohyb myši začne rozsynchronizovávat.

Mám taký dojem, že by to mohlo ísť pomocou VNC.

VNC je niečo ako program na spárovanie myšky na dvoch PC?

Je to skôr niečo, čo popisuje užívateľ cassul. Myška naozaj chodí po viacerých počítačoch zároveň akurát je to používané ako prezentačný systém kedy prednášajúci (lektor) chodí myšou po desktope, ukazuje ako funguje nejaký program a celý obraz jeho desktopu sa prenáša na počítačové obrazovky študentov. Je to už doba čo som to voľakedy dávno používal. Manuál by pomohol osvetliť či je to presne to, čo potrebuješ. Je možné, že to má aj nové funkcionality od tej doby.Pre nastavovanie rovnakých počítačov sa nepoužíva tak primitívna vec ako je jazdenie mýšou po desktope. S výhodou sa využívajú skripty, ktoré nastavenie spravia za výrazne kratši čas.

Ano, to by šlo, integrovat pomocí vzdálené správy do jednoho LCD. Ale dotazovatel zřetelně chce řešení pokud možno zadara….

Vzdálená plocha by zadarmo klidně byla. Ale spíš stále nějak nepobírám, k čemu by to bylo dobré.

Existuje aplikace, která umí spojit vícero počítačů (tedy spíš jejich ploch) do jednoho prostředí. Myš a klávesnice je připojena k jednomu počítači a chová se to tak, že se nastaví rozložení monitorů a lze pak jezdit s myší z jednoho počítače do druhého, jako by to byly jen rozšířené plochy a nikoliv samostatné počítače. Používali jsme to v dohledovém centru, kde bylo patnáct monitorů na zdi, přičemž fakticky to bylo tuším pět počítačů. Ovládalo se to z jednoho místa, myš jezdila "po celé zdi".

Ano,ďakujem za radu. Niečo podobné som skúšal. A prepojiť viacero PC s jednou myškou a klavesnicou sa da cez rovnaku sieť. Ale ja potrebujem, aby myška nechodila s jednej obrazovky na druhú, ale aby bola na obi dvoch obrazovkách súčasne.

řekni na co to potřebuješ. jsi tajemnej jak hrad v karpatech. Určitě existuje i jiná možnost, ale ty se upínáš jen k jedný nesmyslný variantě.Slibujem že se nebudeme smát..

to bolo dobre, som sa zasmial ja Nejedná sa o žiadnu hru, tazbu zlata ani prezentaciu.V podstate ide o burzové pozicie. Pri ktorych niekedy potrebujem, aby sa otvorili na dvoch platformách na sekundu presne. Preto ma zaujímalo, čí by to išlo vyriešiť aj nejak ako behaním myšky z jedneho monitoru na druhy alebo pouzivania dvoch mysiek.Ale viaceri ste ma presvedčili, že je to blbosť a nie je to presne alebo mozne.Ďakujem za rady a pomoc

Aha, děkuji za vysvětlení - takže jde o hru na těžbu zlata...diskutující se nemýlili.

To by sa ti nepodarilo ani keby si také prepojenie mal k dispozícii. V súčasných multitasking operačných systémoch sú dosť problémy aj s presným časom ak je potrebné rozlíšenie na nanosekundy, alebo lepšie. Už len otvorenie okna trvá rozdielny čas na dvoch strojoch.

Asi tak... Win je asynchronní, takže mezi akcí A a B může být 0 až libovolný čas..

"Pri ktorych niekedy potrebujem, aby sa otvorili na dvoch platformách na sekundu presne."Co si pod tymi platformami predstavujes?

Co takhle napsat, co tím vlastně chcete docílít? Pokud to má mít nějaké smysluplné využití, bude existovat určitě jiný způsob než tenhle, co je jako škrábat se levou rukou za pravým uchem (i když v tomhle případě spíš jako si zkusit podrbat kulky nosem)...

Evidentně je to nějaká totální pitomost, že se stydí se s tím pochlubit :)

A to snim ma admin velke strpenie, ja uz by som to zamkol za troling.

Sekundové lepidlo a dvě myši 😀

Jmenuje se to Multiplicity a je to software od Stardocku.Dělá přesně to, co si přejete.https://www.stardock.com/products/multiplicity/Hezký den všem, co tvrdí, že to nejde.

Ani to nemusí skúšať. Pre burzové operácie je to pomalé.