!!! PROBLÉM SE SB LIVE 5.1 na AMD !!!

Mám  T-Birda 1GHz na desce Transcend TS-AKT4/A, 256Mb RAM, Rivu TNT 2 ULTRA, interní modem ... a toho SoundBlastra Live 5.1 Při přehrávání  vzniká praskot (dokonce i z MIDI) a z nahráhvání (line-in) vznikne zas jen nesrozumitelnej šum.interní audio mám vypnutý, ovladače pro SB Live nainstalováný správně (aspoň doufám).Zvukovka špatná není (to sem vyzkoušel na starym počítači).. vyzkošel sem ještě stárýho SoundBlastra 16 a fungoval bez problémů zjistil sem jednu zajímavou věc - zvukovka dělá tyhle problémy jenom když je procesor v klidu,když ho zatížim, zvuk je normální (přehrávání i nahrávání) - jenže při práci se zvukem nemám zájem zbytečne zatěžovat procesor.Už nevím co s tím , pomozte prosím.

Odpovědi na otázku

No jo už je to tu zase ,já měl ten samej problém s deskou ABIT AMD TB 850 a SB PCI 128,bylo to v BIOSu ,musel jsem zapnout položku "PCI MASTER READ CACHING",taď jde o to jestli jí tvůj BIOS má,nebo jestli má alespoň podobný název...

Je to -trochu- problém i grafické karty, respektive jejích ovladačů, už jsem to sem asi před rokem psal. Někdy (a rovnou říkám, že jen někdy) pomůže důsledné tweaknutí pamětí, resp. jejich nastavení na co nejvyšší propustnost - měl jsem v ruce systém s VIA Pro 133 (693A), který přímo odporně bus-noisoval (byly v něm SB128 a Matrox G400, procesor Celeron 533), po důsledném tweakování pamětí problém zmizel, ale netroufám si z toho dělat nějaký závěr.