» Poradna » Ostatní

=== Pro hosta - ostatní přátelé jsou též vítáni ===

Arko technik s.r.o. |  |

Tak zde je počátek slibovaného kabaretního seriálu: "Jak Rce předělával barák". Dělal jsem to narychlo, takže nehledejte nikdo žádné umění ani grafickou úroveň.http://rce.arkotechnik.cz/barak/

Odpovědi na otázku

tak to mas este kopu roboty.  mimochodom, ako dlho predtym si na tom baraku nepohol prstom?

Musím se Rce zastat, on prstem hýbal...

:o)

Arko technik s.r.o. |  |

Ano. Takhle pilně každé ráno cvičím, abych zhubnul

Díky, prostudoval jsem to a vyjadřuji uznání nad kusem poctivě odvedené práce. Ten barák po takovém zásahu už přímo volal. Tak teď zas bude na 2-3 generace klid.Škoda že tam nebyla ta fotka letícího Rce s kbelíkem ze štaflí nebo nějaká podobně vypečená, ale věřím, že ještě není všem dnům konec.

Arko technik s.r.o. |  |

Určitě bude, kamarádi jsou škodolibí a zcela jistě mě v nějaké nedůstojné situaci vyfotí. Například když jsem (již dříve) věšel nádržku na splachování WC a probořil se zaklopeným sedátkem do fajánského porculánu a nemohl ven. V těchto místech bydlel můj 79letý otec, ktrý na jaře zemřel a po rozštípání prastarých skříní (ještě po mojí prababičce) se právě takovéto závady projevily.

ano ano, po te letici fotografii jsem uz nekde touzil. na druhou stranu uznavam, ze jen zlomek lidi leze na stafle s tim ze budou padat a ze by se radi vyfotili.

Ty vado já si na té jedné fotce všiml kladívka. Tos tam ten radiátor nabouchal.

Arko technik s.r.o. |  |

Když něco nepasuje, vezme se kladívko. Jestli to nepasuje dál, vezme se ještě větší kladivo. Atd... BTW každý předmět se jednoho dne stane kladivem.

Jeden můj známý instalatér mě kdysi šokoval, jak zarážel hmoždinky mobilem, Nokií banánkem. Já měl v té době ubohého Alcatela...

Arko technik s.r.o. |  |

Tak jsem tam doplnil mojí fotku v plném, pilném a úsilovném pracovním nasazení.

tak takto si aj ja predstavujem pracu.  najprv ciga, potom pivco, potom ciga a ked su uz zo mna vsetci nervozni, tak sa do toho rychlo pustim, aby som mohol opakovat povodny postup.

To je supééééééééééééééér. Hlavně mít správně seřízené hodinky, aby člověk nepropásl svačinu.

Arko technik s.r.o. |  |

To jsou Casio Pro Trek za 9 litrů, ty nastavuju jen 2x do roka při změně času. Za tu dobu se seknou o 2 sekundy(!)

Já jsem propagátor hodinek mechanických, mám automaty a vůbec mi nevadí, když se za měsíc předejdou už o minutu, alespoň jdu na sváču dřív. Kde je dnes Fuente?

Arko technik s.r.o. |  |

Asi se nefláká na noční, kde se nudí a probírá Poradnu. Určitě se pilně snaží v některé putyce. BTW kdysi jsem měl také Prim Sport (jak uvádíš v podčárníku), s modrým ciferníkem a snad to byly první vodotěsné u nás na trhu. Vydržely dodnes, mám je v kredenci a nedávno jsem je natáhl a ještě jdou. A taky šly docela dobře. Já teď potřebuju nesmírně přesné hodinky, abych ředitelské porady v pravý čas skončil a mohl jít na jedno.

Sportky mám dvoje. Nosil jsem je když jsem dělal v dole mašinfíru, abych si neničil drahé automaty.Oboje jsou ale už ten druhý typ s umělohmotným kolečkem. Ty první celokovové s fosforovými ručičkami se mi ani nikdy nepoštěstilo sehnat.Letos jsem si je vzal i na dovolenou, aby se trochu provětraly a neležely furt v šuplíku.

Arko technik s.r.o. |  |

Tak já mám ještě ty kovové svítící Sportky - dodnes svítí (!!). PRIMce se tenkrát povedl vynikající výrobek.

Jsou fakt z PRIMu ??? Není na víčku vyryto Sdělano v Černobylu ?

Arko technik s.r.o. |  |

Fakt PRIM a jak si tam vzpomínám (ke svému údivu), tak skutečně psali v návodu, že ta barva aby furt svítila je radioaktivní a že když se rozbije sklo, mají se zavřít do (olověné ) škatule a ihned odnést do servisu.

V dnešní době mají ještě jednu malou nevýhodu, že se s nimi nemůže do letadla, kvůli detektorům a obavám z teroritů. Oni totiž neuvěří, že to jsou hodinky a pokládají to za časovanou nukleární osobní teroristickou bombu.

Tak já jsem si před 6 lety udělal radost a koupil jsem si Breitling B1, je to krása. Vidím na ty ručičky i bez brejlí !!

Arko technik s.r.o. |  |

To je u mě taky rozhodující. Postupem let vybírám hodinky se stále většími a většími číslicemi.

Děláš si zálusk i na staroměstský orloj? Teď ho maji restaurovat....

Arko technik s.r.o. |  |

To je ono! Ale abych si na něj pořídil LIAZku, páč hodiny musím mít stále u sebe, anžto permanentně nic nestíhám.

Mi se zase neustále zmenšuje monitor a televize,musím mít u nich hlavu čím dál blíže, kurňa

K čemu myslíš že jsou dalekohledy?

Arko technik s.r.o. |  |

Přesně. Koupil jsem si LCD 19" a nedávno jsem byl u někoho, co měl ještě nějakého stařečka 14". Já to tom viděl lautr ho***!!

Proč myslíš, že jsou LCD placatý? Aby sis ten svůj mohl vždy nosit pod paží sebou...

To, že nic nestíháš je způsobeno právě tím, že máš cibule permanentně u sebe. Zkus jeden den bez nich....

Souhlasím. Budeš mít jednak všude 5 minut náskok, druhak nebudeš  mít nervy z nestíhání.

Arko technik s.r.o. |  |

Zkusil jsem, když mi došla baterka. Čuměl jsem na prázdný displej a neustále se ptal lidí "kolik je hodin". Až je to přestalo bavit a místo odpovědi slušně vychovaných lidí mě posílali někam daleko. Teda dál než k šípku, dál než do háje. Dalo by se říci, že mě posílali nejdál...

Dál než do Háje? Dyť to nejde, Háje jsou konečná na trase =M= "C"

A bez baterek už si ani nevrzne. Všechno je už na baterky. Zlaté mechanické věci. Za chvilku snad budou na baterky i pípy.

Když na to není vidět, tak je to na nic. Lepší jsou pořádné bytelné.

Arko technik s.r.o. |  |

Ježíšmarjá! Ten budík ukazuje za pět minut šest, tak v noci bych nikdy nevylez!! I když pamatuju časy, kdy jsem do Tesly jezdil prvním vlakem v 5:05 (vstával v 5:00 - bydlím u kolejí). Dneska bych takové vstávání nepřežil.

To je 18 hodin, přestávka na cígo. Přeci nebudu někoho honit v noci do práce to také nemám rád.

Arko technik s.r.o. |  |

Nojo, 18 hodin, to už je nejvyšší čas k přesunu na odloučené pracoviště "U ...." (doplň si každý název své oblíbené knajpy).

U suché dásně

To je divné, ty máš nejvyšší čas kolem 18:00,jenže u mně je ten nejvyšší čas úplně vždy.A počasí ? Někdo tvrdí, že je třeba hezky nebo škaredě,ale já říkám, že je "hospodno", což je v podstatě pořád

Arko technik s.r.o. |  |

TO je pravda, "hospodno" je furt. A já už doknce nikam nemusím chodit. Pípu z bufetu letního kina jsme dali na zimní odpočinek nainstalováním ve firmě v nepoužívané garáži (nemůže přeci zůstat přes zimu na suchu, ještě by se rozklížila ). Zakoupili jsme štěňátko Plzně a jak tak koukám, zítra pojedeme pro další.

Chtěl bych se stát chovatelem štěňátek z Plzně

To byla bomba, když jsem byl v učení a měli jsme praxi třeba v Prazdroji ve sklepě. Nazval bych to "V obětí píp".

Tak take jedny mam aj ja  Casio PRG-70T

to jsi ty? omg, sem si tě představoval uplně jinak

 neslibovaj jsi komedii jak padáš ze žebříku do kýblu barvy? nebo co jsem to tu nedávno četl a těšil se na to?

Arko technik s.r.o. |  |

Kýbl letěl až druhý a řádně mě zlil. Nikdo to nestihl vyfotit a okolostojící řehtalové mě přemlovali, abych to zopakoval a usmíval se do objektivu, což jsem rázně zamítl.

Arko technik s.r.o. |  |

To jsem ve svém nedělním obleku, v ředitelském vypadám krapet lépe, i když stejně nic moc.

Není nad "hodobóžový" tepláky.

Arko technik s.r.o. |  |

Správně. Stejně nejraději řediteluju v džínách a tričku. Když se mám na nějaké jednání nacpat do kvádra, tak mě to všude škrtí a cítím se v tom jak kuře v alobalu napíchlé na grilu.

Ředitelský oblek se liší doplněním kravaty a manžetových knoflíčků?

Pořádná Poradna |  |

Asi tak ňák. Hlavně je čistý (ráno) a nesmrdí.

Tady nejde o oblek, ale o osobnost. Neboli, jak řekl tuším Raymond Chandler, ředitel je člověk jako každý jiný, jenže o tom neví.

Ta poslední fotka "V pilné práci" nemá chybku. Přesně takhle makám ...

Arko technik s.r.o. |  |

Vítej! Zrovna včera jsme se s Kráťou divili, že už jsi se dlouho nenudil na noční

Jsem to četl samozřejmě. Dneska jsem pracoval 35 minut, tak jsem rychlemusel na hodinku do kantýny. Teď už mám nekonečný veget a ráno mám srazz Filckou, kde mi konečně dá CD z posledního srazu Poradňáků. On půjdedo hákovky, já si dám bahno a pustím si tu hrůzu

Arko technik s.r.o. |  |

To je fakt, po půlhodině práce je člověk dokonale vysílen a musí dlouze načerpat energii v bufáči.

Arko technik s.r.o. |  |

Kráťa: Tak jsem tam dal tebou upravenou fotku

Mě to napadlo, že není nic krásnějšího, než dívat se, jak jde profíkům práce od ruky a výsledek lahodí oku.Navíc profíci mají na lecos jiný názor a udělají věc, která leckdy není laikovi pochopitelná.

Arko technik s.r.o. |  |

Ano, všiml jsem si, že profíci většinou vnucují co je výhodnější pro ně a nikoliv pro investora.