» Poradna » Mobily

-offtopic- problém s reklamací iPhonu 5S v Euronicsu :(

Dobrý den,asi před tři čtvrtě rokem jsem zakoupil nový iPhone 5S přímo v prodejně Euronics. Problém nastal, když se zařízení začalo neustále restartovat, což nešlo vyřešit ani obnovením systému. Šel jsem vyřídit reklamaci, která nebyla uznána z důvodu, že byl na zařízení proveden neoprávněný zásah do hardwaru - konkrétně jsem prý vyměnil sklo. To ale není pravda, telefon jsem nikdy v žádné opravě neměl, jediný problém bylo již zmíněné restartování. Řekli mi, že mobil pošlou do originálního servisu, na rozhodnutí o pravosti. Rád bych se Vás tedy zeptal, jak mám postupovat a co dělat, když mi reklamaci opět zamítnou. Zdůrazňuji, že jsem v prodejně zakoupil nové zařízení v originálním obalu přímo ze skladu. Dostal jsem k němu i antivirus na rok zdarma. Mám šanci dostat peníze zpět?Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jsi trochu napřed. Nejprve počkej na stanovisko originálního servisu a potom můžeš vymýšlet, co dále.

Jenom bych rád věděl, jakými argumenty se ohradit, když mi reklamaci opět nevezmou.

Nechci tuto situaci řešit přes soudního znalce, jak mi milá slečna u pokladny vyhrožovala. Radši bych měl něco proti nim, abych dostal aspoň peníze zpátky. Samozřejmě čistě hypoteticky, kdyby řekli, že sklo je fake.

Nic mít nemůžeš, protože nejsi soudní znalec. Ani nikdo jiný ti nemůže nic poradit, jelikož nemají k telefonu přístup. Počkej na stanovisko. Pokud řeknou, že tam byl zásah, zajistit si soudního znalce, pokud jsi si jistý, že si na telefon nesahal. Náklady zaplatí potom oni, pokud se prokáže tvoje verze.

Jsem si stoprocentně jistý, že jsem s mobilem nic nedělal. Přijde mi to jen jako tvrzení proti tvrzení, protože obchod určitě neuzná, že prodal šunt. Ale pravda, nezbude mi než čekat a doufat, že nebudu muset řešit zbytečný soudní tahanice.

Pochop, že nemůžeš vymýšlet argumenty, jak se ohradit, když netušíš, co ti sdělí a ani to, jestli ti to zamítnou. Ztráta času to řešit teď...

No jo, tak se ozvu, až to zamítnou

Jestli jsi na telefon opravdu nesahal, nemají důvod reklamaci zamítnout

Že byl při koupi ve fólii nic neznamená:https://youtu.be/j6p76rDbS18https://youtu.be/81JhFbtEhGE

Dobrý nápad :) Osobně bych věřil, že ti normálně projde.

jako už se stalo že iphone prodávaný operátorem (vodafone) jako nový byl starší repas - kolega přinesl nový iphone 7 domů, zapnul a ukázalo se že je blokovaný icloud účtem nějakýho maďara.. krabička ve folii, originál balení.. zdlouhavě se to řešilo a nakonec mu ho odblokovali protože dotyčný byl někdo od vodafne v maďarsku a vyšumělo to doztracena.Píšu to proto, že i v euronicsu by se mohlo stát že prodali repasovaný iphone 5S jako nový a ani to nevěděli (apple tohle dělá, ale obvykle ty iphony jsou označené jako refurbished, prodávané se slevou ale mají záruku)