» Poradna » Ostatní

!!! LG GSA-4120B mi nevypaluje DVD rychleji než 2,4x !!! v1.01

Mám LG GSA-4120B (firmware A112). V Neru 6.6.0.1 (zkoušel jsem i DiscJuggler ale pouze demo) jde vypalovat maximálně rychlostí 2,4x / DVD-RAM pouze 2x (mělo by jít 4x / 5x). Přeinstaloval jsem Nero a nic. Toto mi nevadilo do doby, kdy jsem si koupil 3 disky Imation DVD+RW, které jsou kompatibilní pouze s 4x (píšou to i na obalu). Musel jsem proto tento problém začít řešit. Imation odkazuje na stažení nového firmware. Mám však ten nejnovější. Existuje na GSA-4120B klasický ovladač (ne od Microsoft)?Prosím napište, jaká nejvyšší rychlost se vám zobrazuje v Neru před vložením jakéhokoliv DVD média, kdo máte GSA-4120B.Děkuji za jakoukoliv radu. Vyzkoušel jsem téměř vše.

Odpovědi na otázku

a máš zaplé DMA pro DVDčko? mi to dělala 4160B, pálila jenom 1,4x, zapnul jsem DMA a jede naplno

co to je to DMA?kde se to prosim zapina nebo nastavuje?

Davide! Člověče asi jsi na to snad stříknul. Mám tam ve Windowsech ve Správci zařízení u Řadičů IDE nastavený jen MULTI-DMA, ale možnost přepnout na ULTRA-DMA chybí. Prosím poraď co dál.

Zkus stahnout nejnovejsi ovladace k desce.Nebo napr.strcit vypalovacku na druhej IDE kabel..........

TO jsem před chvílí udělal. Strčil jsem vypalovačku na společnej kabel s HDD a skutečně teď fachá na Ultra-DMA 2, ale rychlost v Neru ani Disc Juggleru se nezvýšila.

Na vypalovani ve vysokych rychlostech je potreba mit dobre nakonfigurovany pocitac a nemit nekde uzke hrdlo.Tady bych to tipl na ovladace IDE radice -> ovladace desky.Nebo muzes mit proste pomalej,fragmentovanej.... disk,ktery proste vypalovacce data rychleji dodavat nedokaze(nepravdepodobne).A doporucuje se mit HDD a vypalovacku na samostatnych kabelech.

jaké máš win? já mám w2000 a tam mám buď PIO nebo DMA (je-li k dispozici), aktuální režim Ultra DMA. Víc jsem se v tom nehrabal, protože to pak jelo jak má

Mám XPsp2, ale bylo to stejné i před upgrade.

máš ji na rychlé kšandě??

mám ji na té s hrubší kabeláží, takže je to asi ta pomalá ale na Ultra-DMA 2 běží takže by neměl bejt problém, nebo bych si měl přikoupit ten jemnější co mám u HDD (UATA100)?

Zkoušel jsem ji dát na kabel s HDD, ale i když jela Ultra DMA 2, bylo to stejný, pak jsem při nastastavování biosu zjistil, že jsem měl na sekundáru ultraDMA zakázaný, tak jsem to vrátil zpět. mám desku Abit KD7 ale na Abitu jsou IDE ovladače z r. 2002(trochu starý), zkoušel jsem je a nic. u Via nejsou zase ovladače přímo na IDE (jen většinou pro RAID)

co se týká ovladačů, tak by měli stačit Via 4in, a ještě jáké různé média jsi zkoušel, dělá to opravdu se všemi, zkus Verbatimy

před vložením jakéhokoliv média se v neru zobrazí maximální rychlost, kterou mechanika umožňuje, pak podle druhu média se nejvyšší povolené rychlost většinou zredukuje, ale rozhodně se nezvýší.Já tam mám právě před vložením média vždy pouze maximálně 2,4x. Jak jste na tom vy???

myslim DVD.

Máte někdo novější a funkční IDE ovladače pro desky s Via chipem (ještě lépe Via KT400).Já novější než Via IDE Driver 3.0.14 (z roku 2001) zatím nesehnal ani na oficiální stránce (viaarena.com). Jsou tam akorát nějaký ovladače pro RAID a SCSI, ale jinak kulový s přehazovačkou.