!!! DEBIAN LINUX a ATA66

mam 2 harddisky 13GB WD zapojene na radic Ultra/ATA 66. po spusteni instalacie debianu mi oznamilo ze: nenajdene ziadne pevne disky. harddisky som teda zapojil klasicky na primarny radic (primary master, primary slave) a disky boli detekovane-instalacia prebehla uspesne. ked som disky znovu zapojil na radic ATA66 a pokusil sa spustit linux z boot diskety, oznamilo mi: cannot mount root filesystem.ked su disky zapojene normalne na primarny radic, debian sa spusti bez problemov.ako teda zaistit, aby sa spustil i ked je disk zapojeny na ATA66?zakladna doska Abit BE6-II, Pentium III 550, 128MB RAM

Odpovědi na otázku

Zatim zadna z instalaci linuxu nezna ATA66 radic HighPoint Tech. integrovany na MB Abit. Pokud budes chtit pouzivat linux, musis mit disk na standardnim ATA33 radici, nebo se kouknout na nejaky server, treba HighPoint - myslim, ze tam o linuxu byla nejaka zminka