» Poradna » Programy

" bootTMGR chybí "

Dobrý večer,při snaze o instalaci systému WIN7 z dvd problém: když dám příkaz first boot cd room zobrazí se černá obrazovka z nápisem " bootTMGR chybí" pod tím pokyn k restartu. A tak je to stále dokola. Absolutně si nevím rady co to znamená a jak to napravit prosím tímto o pokud možno podrobný návod co stímDěkuji

Odpovědi na otázku

Jaký příkaz? V BIOSu nastavíš start mechanika, pak disky. Restart, vložíš médium a PC už samo nacucá nejprve tu mechaniku. To co se ti zobrazuje, je stále prázdné médium (HDD, SSD)

tak systém se mi spouští z hardisku a když reisntaluju system tak přes klávesu f12 následně vyberu cd rom a najede instalace systému. Tak sem to vždy dělal .

Já bych v BIOSu natvrdo nastavil posloupnost startu (typicky USB tedy i start z ext. HDD, ROM, HDD). Vždy má být první mechanika, když je třeba použít zaváděcí médium např. na kontrolu PC, nebo obnovu ze zálohy není nutné nic nastavovat. Prostě vložíš a místo HDD ihned startuje mechanika.

v biosu jsem zadal u first boot Device nastavil cd rom a stejně po f12 tzv menu je zaskrtlí hard disk. jak jakou kolonku podle Vás nastavit ?

Jaké F12, normálně to nastav, restart a jen vlož médium, už žádné menu, musí startovat mechanika.

Jestli ono to PC nema problem s tou mechanikou - zavada mechaniky, datoveho ci napajeciho kabelu k ni..