Odpovídající ovladač

Přečtěte si o tématu Odpovídající ovladač. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Odpovídající ovladač, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Odpovídající ovladač.
Windows 95 slaví 26 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 26 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 26 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián|69

HistorieWindows
Ubuntu 9.04 v redakci: První zkušenosti

Ubuntu 9.04 v redakci: První zkušenosti

Před deseti dny jsem udělal místo na disku a vedle Windows 7 nainstaloval Ubuntu 9.04. Věděl jsem, že přechod nebude jednoduchý, populární distribuce mě ale mile překvapila.

Jakub Čížek|251

Vyzkoušeli jsme Ubuntu: V prvním kole si vede dobře

Vyzkoušeli jsme Ubuntu: V prvním kole si vede dobře

Poradí si s Linuxem i naprostý začátečník? Zahráli jsme si na nemehlo a vyzkoušeli jsme populární distribuci Ubuntu.

Jakub Čížek|545

Grafické karty: která je výhodnější?

Grafické karty: která je výhodnější?

Před časem jsme provedli analýzu cenové výhodnosti procesorů, dnes se podíváme, jak si z tohoto hlediska vedou grafické karty. Za tímto účelem jsme vybrali 12 grafických karet v cenách od 1 900 do 11 000Kč a s nimi jsme provedli 168 měření. Po doplnění posledních cen jsme obdrželi žádané grafy cena/výkon. Závěry, které z nich lze vyvodit byly pro nás poměrně velkým překvapením. Čtěte!

Jiří Kwolek|110

Megatest HD aneb

Megatest HD aneb

Asi největším lákadlem tohoto článku budou unikátní zvukové vzorky (wav i mp3) "audio smogu" jež generují dnešní pevné disky v situaci, kdy z nich testovací programy ždímají první-poslední. Ano, jedná se o poměrně rozsáhlý test pevných disků, který - kromě mnoha grafu a doporučení - vám přináší i mnohé "nadstandardní" informace (jakou je np. teplota disků). Připraveni? Pojďme tedy instalovat na mučidla prvního kandidáta...

Jiří Kwolek|154

Přehled zvukových karet na českém trhu

Přehled zvukových karet na českém trhu

Domácí kino, úpravy a střih videa, fenomén MP3 – to vše hýbe multimediálním světem počítačů. Kvalitní zvuková karta posune užívání počítače do zcela jiných rozměrů a umožní vám splnit si i ty nejtajnější sny. Na českém trhu je k dostání spousta více či méně kvalitních zvukových karet a náš malý průvodce by vám měl s jejich výběrem poradit.

Computer|62

Problematika IRQ - sdílení, konflikty, PCI

Problematika IRQ - sdílení, konflikty, PCI

V tomto článku se zaměříme trošičku podrobněji na to, co je to IRQ (Interrupt Re-Quest) a proč v praxi dochází ke sdílení těchto signálů. Vzhledem k tomu, že tato oblast je i pro zkušené hardwaráře často oříškem, budeme se snažit vysvětlit vše co nejnázorněji tak, abychom rozptýlili mlhu a nejasnosti kolem této problematiky. Z článku také vynikne řada rad a doporučení, které můžete aplikovat v případě, kdy se počítačový systém nechová jako exaktní stroj ale jako rozmazlený fracek.

Jiří Kwolek|8

Profesionální systémy RAID za hubičku - měření

Profesionální systémy RAID za hubičku - měření

O levných deskách a řadičích podporujících sestavování výkonných / bezpečných diskových polí typu RAID jsme toho na PCtuningu psali opravdu hodně. Teorie říká, že v případě polí RAID Level 0 získáme až dvojnásobnou propustnost a případě RAID Level 1 zase větší zabezpečení dat. Vše je krásné, problémem je akorát ono slůvko "až". Proto jsme se rozhodli, že se za vás na tuto problematiku podíváme a vyzkoušeli jsme čtyři identické 20GB disky Seagate Barracuda III, v šesti možných konfiguracích (od jednoho, dvou až po čtyři disky - včetně odpojení "živého" disku) pomocí tří testovacích programů na dvou operačních systémech. Řadičem RAID byl tentokráte poměrně rozšířený typ HPT 370 (obecné poznatky platí i pro obdobné kontroléry firmy Promise).

Jiří Kwolek|3

PC2PC - nejjednodušší síť na bázi USB

PC2PC - nejjednodušší síť na bázi USB

Pokud chcete propojit dva počítače, jistě vás nejdříve napadne vytvoření malé lokální sítě nebo dočasné propojení tzv. Lap-link kabelem - ať již sériovým nebo paralelním. Pokud však máte desku podporující technologii PC2PC můžete vše zjednodušit a vytvořit si síť prostým propojením počítačů USB kabelem. Ušetříte tak jak za Laplink kabel, tak za síťové karty - a to už ani nemluvím o tom, že instalaci sítě na tomto základě zvládnete během 5-ti minut a to bez otevíraní skříně...

PC Tuning|1

SCSI kontra IDE - Quantum Atlas 10k II

SCSI kontra IDE - Quantum Atlas 10k II

Níže uvedený článek si neklade za úkol definitivně rozhodnout to, zda-li je lepší diskové rozhraní SCSI či ATA, ale je spíše pohledem na dva konkrétní disky a také zamýšlením nad tím, jaké výhody a nevýhody poskytuje nasazení toho či onoho typu. Hlavním předmětem našeho zájmu však byl disk Quantum Atlas 10k II o kapacitě 18.4GB, s plotnami rotujícími rychlostí 10 000 otáček za minutu a interní datovou "keší" o kapacitě 8MB.

PC Tuning