Následující instrukce

Přečtěte si o tématu Následující instrukce. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Následující instrukce, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Následující instrukce.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Umíme to s Delphi: 116. díl – jak opravdu Delphi optimalizují?

Umíme to s Delphi: 116. díl – jak opravdu Delphi optimalizují?

V minulém článku jsme se začali zabývat optimalizátorem v Delphi a tím, zda a jak dokáže z našich neefektivních slepenců kódu vytvořit bleskově svištící aplikaci. Protože tato otázka vyvolala v diskusi několik nejasností, je dnešní článek věnován podrobnému popisu práce optimalizátoru v Delphi. Na příkladech a praktických ukázkách si předvedeme, co optimalizátor dělá a co nikoliv.

Václav Kadlec | 28

Umíme to s Delphi: 112. díl – jak funguje překladač?

Umíme to s Delphi: 112. díl – jak funguje překladač?

Dnešní článek se trochu vymyká tradiční náplni našeho seriálu. Nenaučí vás sice žádný nový příkaz ani vám nevysvětlí princip nové technologie, zato vás však podrobně provede jednotlivými kroky, které se dějí na cestě od zdrojového kódu v Pascalu ke spustitelnému souboru EXE. Uuvidíte, že překladač se rozhodně nenudí: musí provést lexikální analýzu, syntaktickou analýzu, sémantickou analýzu, optimalizaci, generování kódu a mnoho dalších činností, které si prakticky ukážeme.

Václav Kadlec | 8

Šest nových virů za jediný týden

Šest nových virů za jediný týden

Jako houby po dešti se rojí nové viry, některé z nich jsou ovšem podobně zákeřné jako jedovaté houby.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně