Moudrost
Přečtěte si o tématu Moudrost. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Moudrost, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Moudrost.
** Když výsledek nějakého dění odhaduje větší počet lidí, pak „průměr“ jejich soudů je často lepší než stanovisko jednoho experta ** Někdy ale skupiny „zhloupnou“, chovají se jako stádo a propadají tzv. syndromu skupinového myšlení ** Vědci nyní ukázali, že o „chytrosti“ týmu rozhoduje charakter vztahů, jaké ve skupině vládnou
Jaroslav Petr|10
VztahyLidé
** Douglas Engelbart je opomíjenou osobností počítačové historie ** Věděl, jak bude pohodlné ovládat počítače, i když k tomu ještě neměly výkon ** Za vynálezem myši a systému s okny nestojí Steve Jobs a Apple
Pavel Tronner|29
Osobnosti počítačové historieIT OsobnostiHistorie
Je to jeden z buzzwordů dnešní doby - Big data. Shromažďují se a využívají k ledasčemu, ale smyl dávají až po smysluplné analýze. Tu může znehodnotit hloupá chyba.
Jan Janča|7
Roboti se věci nemusí učit složitým a zdlouhavým programováním. Díky BrainOS lze jejich umělé mozky naučit dovednosti i bez zásahu do kódu.
Karel Javůrek|29
Jedním z klíčových využití internetu je vzájemná komunikace. Dnes se tedy podíváme na počátky elektronického e-mailu, které nahradil první elementární chaty.
Pavel Tronner|12
Steve Jobs (1955 – 2011), neobyčejný podnikatel. Jde proti podnikatelským příručkám, přesto má za sebou ohromné úspěchy.
Jiří Hlavenka|45
Ještě donedávna sloužily sociální sítě pouze ke žvatlání, dnes se o váš profil zajímají komerční společnosti i vědecké ústavy. Co všechno ze sociálních sítí umí vyvěštit?
Computer, |9
Existuje místo, kde vedle sebe může v míru žít George W. Bush a Usáma bin Ládin, Nietsche a Bůh, dokonce i Jiří Pomeje a Iveta Bartošová. Všichni jsou na Twitteru, i když jenom jako.
Jan Boček|16
Moříte se biflováním slovíček i frází cizího jazyka a stále nemůžete dostat některé příklady do hlavy? Pomoc by vám mohl program určený k opakování pomocí kartiček.
Josef Kraus|9
Sledování biorytmů se stává skoro stejně populární jako klasické horoskopy na jednotlivé dny a měsíce. Biorytmy jsou však ryze „vědecké“, i když, jak praví klasik, že je to vědecké, se říkalo již vykládání karet. Výpočtu biorytmů se věnuje také několik webových stránek a programů. Jeden propracovanější softwarový nástroj pro výpočet biorytmů vám představím v tomto článku.
Jan Polzer|5
Databáze CAD tipů a triků českobudějovického CAD Studia roste lépe, než se původně čekalo. Původní hrstka rad nabobtnala nečekaně rychle a dnes představuje jeden z nejjistějších způsobů, jak najít potřebnou pomoc.
David Řeháček
Pokud se zrovna učíte názvosloví chemických prvků nebo anorganických sloučenin, můžete k ověření svých znalostí použít program Chemie 2.
Pavel Broža