Millenium Edition

Přečtěte si o tématu Millenium Edition. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Millenium Edition, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Millenium Edition.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Živě 2000: když jsme čekali na Windows Me a 1 GHz

Živě 2000: když jsme čekali na Windows Me a 1 GHz

O čem jsme psali v „magickém“ roce 2000? Microsoft se stal nejziskovější firmou na světě a mezi Intelem a AMD zuřil souboj o nejrychlejší procesor pro desktopy.

Stanislav Janů | 80

Živě T-10: s Windows 2000 do nového tisíciletí

Živě T-10: s Windows 2000 do nového tisíciletí

Je to už skoro 10 let, kdy Microsoft uvedl operační systém Windows 2000 s jádrem NT. Nástupcem tohoto systému byly dodnes velmi oblíbené Windows XP.

Karel Javůrek | 18

Jak tisknout ze systému MS-DOS na USB tiskárnu pod Windows

Jak tisknout ze systému MS-DOS na USB tiskárnu pod Windows

Chtěli byste používat USB tiskárnu, ale máte strach, jestli budete moci tisknout i nadále ze starých programů pro MS-DOS, které používají jen paralelní porty? Potom je tento článek právě pro vás a dozvíte se, jak si nastavit tisk ze starých programů na tiskárny připojené do USB portu.

Josef Sysel | 84

Windows XP mírně zaostávají za prodejním očekáváním

Windows XP mírně zaostávají za prodejním očekáváním

Maloobchodní prodejny ve Spojených státech prodaly 300 000 kopií Windows XP Professional a Home Edition za tři dny po oficiálním uvedení 25.10.2001.

Marek Němec | 11

Windows XP - pirates friendly?

Windows XP - pirates friendly?

I když se nově připravovaný operační systém Microsoftu, Windows XP (dříve vyvíjený pod kódovým označením Whistler) stále nachází v prvních beta verzích, přesto již dnes zaplňuje stránky IT časopisů a rubriky webových magazínů. Tato publicita je jistě zasloužena, když zvážíme, že pravě XP mají být prvním operačním systémem "za tlustou čárou", jež Microsoft pomalu kreslí za svou dosavadní činnosti. 

V našem článku se však nebudeme zabývat vlastnostmi WinXP, ale zkusíme se zamyslet nad snad nejvíce diskutovanou změnou v oblasti ochrany před neoprávněným kopírováním, nad navrhovaným interaktivním způsobem "oživení" Windows. Je totiž možné, že zakrátko po instalaci (pct: 30 dní?) se - pokud nebude provedena aktivace - budou WinXP chovat jako Golem... bez šému.

Jiří Kwolek | 69

KINYO DA-10: zvukovka na... kabelu

KINYO DA-10: zvukovka na... kabelu

Nejste spokojení s kvalitou zvukového výstupu vašeho počítače / notebooku? Potřebujete dočasně vybavit zvukem jinak němý "kancelářský" počítač (například kvůli multimediální prezentaci)? Chcete si pouštět v práci své oblíbené MP3-jky a váš stroj nemá ve výbavě zvukovou kartu? Potřebujete dvě, tři... zvukové karty a nemáte volný PCI slot? Pro ty, a mnoho jiných případů je zde elegantní řešení: zvukové karty USB.

PC Tuning

IRQ a HW problémy Win 98SE / Win 2000

IRQ a HW problémy Win 98SE / Win 2000

Aktualizováno pro Win 98, Me:  Problémy s grafickými, zvukovými, síťovými a jinými kartami, konflikty zařízení, škrčící zvuk a padající spojení mívá někdy společného jmenovatele a tím je sdílení stejného přerušení pod operačními systémy využívajícími rozšíření ACPI BIOSu základních desek. Těmito systémy jsou pak novější verze Windows: od Win 98 SE (Second Edition), přes Win 2000 až do Win Me (Millenium Edition). Co více, podobně na tom bude jistě i nová verze známá dnes pod označením Whistler. Co se týče funkci ACPI, tak ty mají samozřejmě pomáhat... je třeba ale řící, že někdy ale spíše škodí - podívejte se sami:

PC Tuning | 1

TwinView = viděti dvojmo

TwinView = viděti dvojmo

Existují situace, kdy je připojení dvou monitorů k jednomu počítači nejefektivnějším řešením. Je to téměř ideální konfigurace pro mnohé programátory, designery, konstruktéry CAD, pracovníky DTP a operátory geografických (GIS) systémů. Současné použití dvou "pracovních ploch" může, aniž si to mnozí uvědomují, značně zefektivnit i jejich práci a vyřešit problémy, které se dosud zdály obtížně řešitelné... V dnešní době pak existuje několik řešení, jak lze takové PC postavit. Jedním z nich je pak použití karty Tornado GeForce MX TwinView. Podívejte se na její stručný popis...

PC Tuning

Windows Millennium budou Windows Millenium Edition

Windows Millennium budou Windows Millenium Edition

Zpráva s ryze kosmetickým významem. Oficiálním označením systému s kódovým označením Millennium bude Windows Millennium Edition, zkráceně Wme nebo Windows Me.

Tomáš Holčík


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně