Maximum

Přečtěte si o tématu Maximum. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Maximum, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Maximum.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
IBM: „K vašim službám, pane!“

IBM: „K vašim službám, pane!“

Společnost IBM představila novou generaci svých nejvýkonnějších unixových serverů známých pod označením Regatta. Kromě výrazného zvýšení výkonu v transakčních benchmarcích podporují novou filosofii IBM „všechno na požádání.“

Otakar Schön | 1

První testy GeForce FX

První testy GeForce FX

Tomáš Holčík | 11

LG GCC-4120B: aneb další fúze DVD a CD-RW

LG GCC-4120B: aneb další fúze DVD a CD-RW

Vypalovačka schopná čtení DVD disků vychází vstříc potřebám těch, kteří si uvědomují specifické vlastnosti obou jednotek, ale z různých důvodů po dvou samostatných mechanikách netouží. Bohužel, první "kombo" jednotky spojovaly spíše nevýhody než výhody obou "světů" - jejich cena byla navíc často vyšší než součet cen obou mechanik. Firma LG se však chystá staré nahlížení na DVD komba změnit a přichází s modelem 4120B, který se se na pultech prodejen objevuje za méně než 3500Kč!

Jiří Kwolek | 34

Jak je rychlý ASP.NET?

Jak je rychlý ASP.NET?

Vzhledem k tomu, že zvažujeme přechod na vývoj pomocí ASP.NET, potřebovali jsme si nezávisle otestovat jeho výkonnost a stabilitu. Přece jenom marketingovým brožurám Microsoftu není radno věřit a je lepší si vše otestovat na vlastní kůži.

Petr Šigut | 25

Radeon 8500: Stal se zázrak!

Radeon 8500: Stal se zázrak!

V dnešním světě se i nemožné může stát skutečností, když firma ATI dokáže splnit všechny dané sliby a vyvinout jeden z nejzajímavějších grafických čipů dneška. Čekání bylo dlouhé, objevil se dokonce i skandál, avšak Radeon 8500 je již i na našem trhu a má v rukou samé trumfy: technologie zítřka, výkon, kvalitní ovladače a hlavně - přijatelnou cenu. Již není nutné pochybovat. Radeon 8500 je grafický zázrak!

Jan Dudek | 164

GeForce 3 Ti 450 aneb ušetřete 5000Kč

GeForce 3 Ti 450 aneb ušetřete 5000Kč

Doplněno, nyní 6 kapitol! Někteří po přečtení pouhého nadpisu tohoto článku ihned namítnete, že grafické čipy řady GeForce3 Titanium 450 vlastně neexistují (oficiální řada sestává s GeForce2 Ti, GeForce3 Ti 200 a s nejvýkonnější varianty Ti 500) - a pak, "co že jsme to vlastně recenzovali?". Popravdě řečeno, v prádle jsme měli docela běžnou grafickou kartu Innovision GeForce3 Titanium 200 a onu kýženou 450-ku jsme si z ní vlastně vyrobili (věrni své ladičské povinnosti). Člověk by ani neřekl, že k celé "operaci" stačí 1kB soubor...

Jiří Kwolek | 65

Shut up! - část 1/ 3

Shut up! - část 1/ 3

To je motto, k němuž spěje čím dál více uživatelů (zejména procesorů Duron a Athlon s taktováním "nad 800MHz"), kterým již dnes tolik neimponuje výkon jejich sestav a kterým spíše stále více vadí hluk generovaný nutnými výkonnými chladiči. Jak však zajistit, aby vlk byl sytý (tj. tichý) a koza zůstala celá (tj. výkonná)?

Jiří Kwolek | 70

Iwill KA266-R: ALi kouzlí poprvé

Iwill KA266-R: ALi kouzlí poprvé

Dnes se nás o svých kvalitách budou snažit přesvědčit dva nováčci - firma Iwill, ač celosvětově docela známá - je na českém trhu opravdovým debutérem a firma ALi (Acer Laboratories), která zde prezentuje svou první čipovou sadu pro procesory Socket A a zároveň první čipovou sadu s podporou pamětí DDR SDRAM. A proč ten zvláštní nadpis? Čipová sada se jmenuje ALiMAGiK 1... lze od ní čekat magický výkon?

Jiří Kwolek | 30

Houfnice 150mm - ASUS AGP-V8200 Deluxe

Houfnice 150mm - ASUS AGP-V8200 Deluxe

Tik... tak..., Tik... tak... hodiny odbíjejí posledních dvacet vteřin před dvanáctou a na jednom konci červeným prachem pokryté ulice je prázdno. Na druhé si netrpělivě mne ruce "obyčejný grafický akcelerátor" - nemusí to být tak špatné - v poslední době upgradoval svůj kolt na větší ráži a to mu zvedlo sebevědomí... Ale kde je protivník? Už schází jen pár vteřin... tři.., dvě.., jedna.. Vzzzzššš bum! Opadl zvířený prach a jenom hluboký kráter dnes připomíná, že není kalibr jako kalibr.

Jiří Kwolek | 52

Černá CD-R média - první pohled

Černá CD-R média - první pohled

Když jsem ve své oblíbené prodejně uviděl první krabičky s CD-R disky Memorex Black CD-R, mírně mě to zaujalo. Na můj popud jsme jednu otevřeli a zírali jsme úžasem - medium ukryté uprostřed nevypadalo vůbec jako CD-R, ale spíše jako černé plastové šidítko vylisované ve tvaru CD - žádné duhové odlesky, žádný modrý či zelený povrch. Hlavou mi blesklo: "Stali jsme se obětmi sabotáže! Že by razantní akce agentů autorského ochranného svazu? ;-)) " - ale dost tajnosti a dramatického tónu - "akce černota" se nekoná a na černá média lze skutečně vypalovat. S jakým úspěchem? Čtěte...

PC Tuning | 13

Čipová sada KT133A = KT133 s turbopřeplňováním

Čipová sada KT133A = KT133 s turbopřeplňováním

To snad dělají schválně - kdo se v tom má vyznat. O co se mi jedná? O kódy, přesněji řečeno o kódová označení nových čipsetů. Nejdříve se objeví "reprezentant řady" a vše je jasné. Pak to přijde: výrobce začne pracovat na nových revizích a začne k původnímu "čistému" názvu lepit písmenka. Název vypadá stejně, avšak často se jedná o čipsety které jsou docela o něčem jiném. Předposlední revizi oblíbeného čipsetu pro procesory AMD postihlo písmenko "A" - a tak zde máme KT133A. Provedli jsme několik měření a navrhujeme vyměnit "A" za slovo "turbo" nebo ještě lépe "biturbo". Čtěte proč:

P.S. Z krátké analýzy mi zase vylezla komplexní studie :-)

Jiří Kwolek

Jak hluboká je ostrost? - 2. část

Jak hluboká je ostrost? - 2. část

Makrofotografie je lákavou fotografickou „disciplínou“. Naráží ale na některé problémy, mezi něž patří i hloubka ostrosti.

Petr Lindner

3D KYRO - outsider na startu...

3D KYRO - outsider na startu...

Nové: +analýza současných 3D čipů! Jedním z dovozců, kteří nelpí jen na "starých a ověřených věcech" ale nebojí se částečně pouštět i do nových věcí je LEVI International. Právě díky ním jsme například měli možnost testovat grafický akcelerátor, o kterém se sice mnoho psalo, ale který ve skutečnosti testovali pouze nemnozí -  a to nejen v ČR ale i na celém světě! A o jaký typ se konkrétně jedná? O akcelerátor PowerColor EVIL KYRO založený na zcela nové technologii 3D renderování PowerVR..

PC Tuning | 4

nVidia tipy 1). - přetaktovávání

nVidia tipy 1). - přetaktovávání

Drad: První část našeho seriálu se bude zabývat základním taktováním grafických karet osazených logikou firmy nVidia (mezi ně patří 80% dnes prodávaných typů - ať již ty s čipy TNTx či GeForce). Zvlášť užitečná je pak část o dostupných "tuningových" utilitách...

PC Tuning | 1

Disky rozhraní IDE - 1).

Disky rozhraní IDE - 1).

V první části přehledu zaměřeného na vlastnosti a výkony jednotlivých diskových řešení se podíváme na to, co nám nabízejí dnešní "běžné" IDE disky. Součástí přehledu je porovnání jednotlivých "timingů" (PIO, UltraDMA, UltraATA) včetně hodnot kterých dosahují v praxi, dále pak vliv poklesu výkonu v závislosti na rychlosti otáčení atd. Na závěr článku je provedena analýza dnešního stavu v oblasti IDE - co koupit, co lze čekat v budoucnu atd...

PC Tuning

Chlazení: AMD doporučuje

Chlazení: AMD doporučuje

To, že Duron a především Thunderbird velice topí, je všeobecně známé. Méně známé je ale to, podle čeho vybírat vhodný chladič. Naštěstí pro nás přímo AMD připravila "Thermal, Mechanical and Chassis Cooling Design Guide", kde se dozvíte všechny podstatné informace a doporučení, od specifikací chladičů, přes chlazení case, až k obecným informacím. Čtěte dále.

Petr Orel

ALi uvádí DDR čipsety pro Intel i AMD

ALi uvádí DDR čipsety pro Intel i AMD

Firma Acer Laboratories Inc. představila nové čipové sady s podporou přicházejících DDR SDRAM pamětí.

Patrik Veselík

Taktujeme... monitor

Taktujeme... monitor

Že se vám to zdá divné? Taktovat monitor… To přece nejde!? Chyba! Jde a jak snadno! Další porobnosti Vám vysvětlí Eagle...

Petr Orel | 8

SYSTEMAX ASCENT s Athlonem

SYSTEMAX ASCENT s Athlonem

Procesor AMD ATHLON™ řídí komerční desktop SYSTEMAX ASCENT.

tisková zpráva

AMD demonstruje 1,1 Ghz procesor AMD ATHLON™

AMD demonstruje 1,1 Ghz procesor AMD ATHLON™

Procesor AMD Athlon™ vyrobený s použitím nejpokrokovější měděné technologie rozbíjí gigahertzovou (1000 Mhz) bariéru

tisková zpráva | 1

AMD informuje o finančních výsledcích ve 4. čtvrtletí 1999

AMD informuje o finančních výsledcích ve 4. čtvrtletí 1999

Společnost AMD zaznamenává zisk 65 milionů USD při rekordním čtvrtletním příjmu.

tisková zpráva

Vtipná chyba Windows 2000

Vtipná chyba Windows 2000

Jak taky může vypadat nekompatibilita mezi SQL Server Enterprise Manager 7.0 a Windows 2000 Server.

Tomáš Holčík | 9

AMD vypouští procesor AMD Athlon™ 800 MHz

AMD vypouští procesor AMD Athlon™ 800 MHz

Vedoucí výrobci včetně firem Compaq a IBM mají k dispozici počítače osazené procesorem AMD Athlon™ 800 Mhz

tisková zpráva

Dejte si do pořádku odkládací soubor

Dejte si do pořádku odkládací soubor

Výchozí nastavení odkládacího prostoru je určeno jen k tomu, aby na vašem disku vzrůstala fragmentace a celý chod systému se jen zpomaloval.

Tomáš Holčík | 19

Základní postupy pctuningu

Základní postupy pctuningu

Není Vám jasné jak je možné pouhou změnou nastavení zvýšit výkon počítače o 20%? Je to poměrně jednoduché. Stačí jen... No, měli by jste znát alespoň základní technické informace. Tady jsou...

Jiří Kwolek | 1

Test: Savage4 - návrat do peletonu?

Test: Savage4 - návrat do peletonu?

Uvedení karet s dřívějším čipem Savage 3D nebylo rozhodně pro S3 velkým úspěchem - na vině tehdy byly především nedopracované a nestabilní drivery. První Savage si proto vysloužily pověst výkonných karet s mnohými "ale". Nový Savage 4 se však chystá vše změnit... (+srovnání s TNT a V3).

Jiří Kwolek

Toshiba zvyšuje notebookovou laťku

Toshiba zvyšuje notebookovou laťku

Druhý týden v horkém červenci se zvýšil tep všem příznivcům přenosných počítačů. Firma Toshiba uvedla hned několik nových modelů svých notebooků.

Patrik Veselík

Urychlení sítě při kolizích

Urychlení sítě při kolizích

Pokud dochází k častým kolizím v síti, daným například rušivými signály, je možné změnit velikost paketů.

Tomáš Holčík | 2

Test: Jak si vede TNT2 (kontra Voodoo 3)

Test: Jak si vede TNT2 (kontra Voodoo 3)

"Objednával sis nějaký balíček?" - zeptala se Dáša do telefonu. -"Proč se ptáš?" "Víš, před chvíli tady byli ze zásilkové služby a nechali tu takový divný balíček. Nevím, je na něm napsáno TNT... Dokonce jsem ho poslouchala - netiká." Už mi to dochází - "To bude ta nová karta s TNT2 na recenzi.. Kde je teď ten balík?" - ptám se. "Raději jsem ho dala na balkón.."

Jiří Kwolek

Velikost protokolu o událostech

Velikost protokolu o událostech

Kde a jak nastavit maximální velikost protokolu o událostech.

Bohdan Cafourek


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk