Integrovaný čipset

Přečtěte si o tématu Integrovaný čipset. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Integrovaný čipset, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Integrovaný čipset.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
GeForce 4 Ti 4200 vs. Radeon 8500 LE / 64 MB vs. 128 MB

GeForce 4 Ti 4200 vs. Radeon 8500 LE / 64 MB vs. 128 MB

Hodláte upgradovat počítač a vybíráte grafickou kartu, která by vám vydržela nějaký ten rok? V dnešní době máte na výběr ze dvou možností: GeForce 4 Ti 4200 a Radeon 8500LE. Každá z těchto karet má co nabídnout a přitom se průměrná cena pohybuje kolem 5000 Kč. Z hlediska poměru cena/výkon jsou tyto karty hitem sezóny. Dovolte, abych vám pomohl vybrat mezi Radeonem 8500LE, GeForce 4 Ti 4200 a jejich různými verzemi.

Jan Dudek|163

Hardwarové novinky 24.7. 2002

Hardwarové novinky 24.7. 2002

Ve zkratce: Intel uvede 2,8 GHz Pentium 4 už v srpnu a na září připravuje velké slevy procesorů. Výtah nejzajímavějších článků ze zahraničních webů. Kdy budou uvedeny nejnovější grafické čipy od nVidie? Blíží se uvedení prvního neIntel RDRAM čipsetu od SIS a nakonec jsem připravil výčet desek s čipsetem nForce 2.

Jan Dudek|14

Nvidia uvedla nForce 2

Nvidia uvedla nForce 2

Hlavní novinkou je podpora DDR400, v rukávu je ale pár dalších zajímavostí jako třeba dvojité síťové rozhraní či podpora dvou monitorů.

Tomáš Holčík|37

Štětec v rukou Intelu

Štětec v rukou Intelu

Mají integrované grafické karty na deskách smysl? Já si dovoluji tvrdit, že ano. Intel si to myslí také a představuje nový čipset i845G, který má konkurovat nForce. Integrované grafice patří budoucnost, přes slabší výkon se jedná o ideální řešení pro malé počítače, vhodné například jako přehrávače DivX do obývacího pokoje.

Jan Dudek|69

Dnešní AMD: Dříve nemožné se stává skutečností

Dnešní AMD: Dříve nemožné se stává skutečností

Kdo by si před pár lety pomyslel, že AMD bude aktivně konkurovat Intelu v celé šíři trhu s desktopovými procesory? Nyní je situace pro AMD dobrá - procesory jdou na odbyt a značku AMD začínají vnímat i běžní uživatelé. Je ale několik oblastí, ve kterých AMD pokulhává. Jedná se zejména o serverové produkty, ale i zde se může leccos změnit. AMD čeká velice zajímavá budoucnost!

Jan Dudek|193

Přísně tajné: Odhalujeme plány VIA

Přísně tajné: Odhalujeme plány VIA

Přísně tajné - odhalujeme plány VIA. PCtuningu se do rukou dostaly tajné plány přímo z VIA, které obsahují detailní informace o nových čipsetech a jejich uvedení v prvním poletí roku 2002. Již brzy se dočkáme čipsetů KT333, KT333A, P4X333 a P4X333A. Chcete se dozvědět více? Čtěte ... 

Jan Dudek|51

VIA plánuje nové čipové sady

VIA plánuje nové čipové sady

Společnost VIA plánuje několik nových čipových sad pro procesory Intel respektive AMD. Přinášíme vám zatím známé informace.

Jakub Lohniský|2

SiS oficiálně oznamuje integrovaný čipset SiS730S pro Athlon/Duron

SiS oficiálně oznamuje integrovaný čipset SiS730S pro Athlon/Duron

Před měsícem jsme oznámili v článku Nový čipset SiS730 pro Slot A existenci čipové sady pro procesory AMD od firmy Silicon Integrated Systems. Nyní jej výrobce uvádí oficiálně.

Patrik Veselík|5