Hyper

Přečtěte si o tématu Hyper. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Hyper, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Hyper.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Dělá Intel z AMD ořezávátko?

Dělá Intel z AMD ořezávátko?

Společnost Intel představila nové procesory Xeon a změnila tak zásadně poměry ve dvouprocesorovém světě x86 procesorů. Může AMD konkurovat Intelu na poli stále směle a bez obav, nebo Intel předhonil svou konkurenci o délku celého koně?

Patrik Veselík | 76

Nové serverové procesory Intel® Xeon™ a čipová sada E7500 zvyšují výkon systémů až o 80 procent

Nové serverové procesory Intel® Xeon™ a čipová sada E7500 zvyšují výkon systémů až o 80 procent

První dvouprocesorová serverová platforma s technologií Hyper-Threading a s mikroarchitekturou Intel® NetBurst™

tisková zpráva

Dva v jednom: Hyper-Threading

Dva v jednom: Hyper-Threading

Nedávno uvedený procesor Xeon s jádrem Prestonia podporuje velice zajímavou technologii, která umožňuje zvýšit výkon o zhruba 30 procent, přičemž skoro zadarmo. Stačí minimální úpravy čipu a výsledek se hned dostaví - jeden procesor zpracovává dva programy současně. Je to vůbec možné, aby se jeden procesor choval jako dva?

Petr Orel | 22

NVIDIA nForce útočí

NVIDIA nForce útočí

Největším překvapením letošního Computexu není Palomino, ani VIA P4X266, ani čipset i845, ale paradoxně čipová sada giganta v oblasti grafiky - společnosti NVIDIA. Překvapením pochopitelně není to, že NVIDIA bude vyrábět čipové sady (to jsme již věděli), ale to, jak k celé věci přistoupila. Zatímco se všichni výrobci čipsetů „patlají“ s klasickou koncepcí, přináší nForce (alias Crush) řadu velice zajímavých vylepšení. Pokud se podaří vše zrealizovat v rozumném čase a za rozumnou cenu, bude ostatním výrobcům velice horko.

Petr Orel | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X