FAST SCSI

Přečtěte si o tématu FAST SCSI. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem FAST SCSI, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu FAST SCSI.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Dohořívá FireWire? Naopak: přihořívá!!!

Dohořívá FireWire? Naopak: přihořívá!!!

O rozhraní FireWire se poslední dobou hodně mluví v souvislosti s nástupem USB 2.0 (také high-speed USB). Zaznívá mnoho názorů, že rozhraní FireWire se moc neprosadilo a že ho USB 2.0 (s téměř identickými, v něčem i lepšími parametry) dříve či později „převálcuje“. Zkusme probrat možné scénáře a zvážit varianty dalšího vývoje.

Michal Hala | 15

SCSI kontra IDE - Quantum Atlas 10k II

SCSI kontra IDE - Quantum Atlas 10k II

Níže uvedený článek si neklade za úkol definitivně rozhodnout to, zda-li je lepší diskové rozhraní SCSI či ATA, ale je spíše pohledem na dva konkrétní disky a také zamýšlením nad tím, jaké výhody a nevýhody poskytuje nasazení toho či onoho typu. Hlavním předmětem našeho zájmu však byl disk Quantum Atlas 10k II o kapacitě 18.4GB, s plotnami rotujícími rychlostí 10 000 otáček za minutu a interní datovou "keší" o kapacitě 8MB.

PC Tuning

Hardware pro trochu znalé – díl XXI. – rozhraní disků

Hardware pro trochu znalé – díl XXI. – rozhraní disků

Série článků s titulem Hardware pro trochu znalé je určena všem, kteří se hardwarové problematice nevěnují naplno, nebo těm, kterým něco uniklo či některé věci zapomněli. Dvacátý první díl je věnován rozhraní disků a mechanik paměťových médií.

Patrik Veselík

Origin 200: modré zlato od SGI

Origin 200: modré zlato od SGI

V případě serverů jsou stále dominantou firmy SGI RISCové procesory a výkonný operační systém IRIX. Jeden z těchto systémů jsme testovali přímo v redakci, a to konkrétně Origin 200.

časopis Connect!

Další obr na scéně

Další obr na scéně

V prosinci začne sériová výroba pevných disků řady Atlas V - posledního to modelu výkonných pevných disků od společnosti Quantum. Nový disk se však zdánlivě nijak neliší od svého předchůdce, disku Atlas IV.

Jiří Poláček


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky