Facebook funguje jako učebnice dějepisu

Když Mark Zuckerberg před rokem představil profil Timeline, který má být průvodcem a zobrazením vaší vlastní životní historie, určitě nečekal, že jej lidé budou používat jako učebnici dějepisu. Co naplat, lidé si každou službu přetvoří dle vlastního uvážení. A dvojnásob to platí o studentech.

Magelan.jpg
Expedice Fernão de Magalhãese byla zpracována do přehledné encyklopedie přímo na sociální síti Facebook

Studenti amsterdamského gymnázia 4E společně s agenturou THEY zpracovali historická témata do přehledného grafu a použili k tomu právě profil Facebook Timeline. Do časové osy zanesli vývoj událostí a učebnice dějepisu je to opravdu interaktivní – události obsahují odkazy na Wikipedii, příspěvky jsou doplněné obrázky i videi.

Studenti prozatím zmapovali 4 historická období. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami:

Podobné využití profilu Timeline není ojedinělé. Již před časem jsme psali o profilu Czech History, který mapuje historii České republiky pomocí časové osy Timeline na sociální síti Facebook. Prapůvodním smyslem Timeline bylo také zobrazení historie firem, což má důkladně zpracován například americký Walmart nebo Coca-cola.

Interaktivita.jpg
Příspěvky jsou interaktivní, příspěvky obsahují videa i odkazy na Wikipedii

Tyto projekty ukazují, že Facebook zdaleka není jen prázdná síť bez jakéhokoliv smysluplného obsahu, jak o ní hovoří její odpůrci, ale je možné zde čerpat i nové informace či se něčemu novému přiučit, pokud pečlivě zvolíte své zdroje a přátele.

Diskuze (13) Další článek: Vyzkoušeli jsme mikropočítač Raspberry Pi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,