Soutěž: tipujte registraci 500 000. české domény
500 000. doména již byla registrována a soutěž vyhlášena. Výhlášení najdete zde.


Soutěž o mobilní telefon, odborné knihy a časopis Computer.

Doménových jmen s koncovkou CZ je už téměř půl milionu. Při této příležitosti jsme pro vás ve spolupráci se sdružením CZ.NIC připravili ojedinělou soutěž, ve které můžete zkusit hádat, kdy dojde k zaregistrování české domény s pořadovým číslem 500 000. Zabořit se do statistik a odhadnout co nejpřesnější čas určitě stojí za to, protože výhry jsou lákavé.

CZ.NIC do soutěže věnovalo chytrý mobilní telefon Nokia E65 s podporou Wi-Fi a přednastavenou telefonní službou od společnosti Netway.cz, díky které je možné telefonovat zdarma pomocí ENUM. Další nejpřesněji tipující budou odměněny hodnotnými odbornými knihami z nakladatelství Computer Press.

Jak tipovat

V období od 10.12. do 17.12.2008 můžete tipovat, kdy dojde k zaregistrování 500 000. české domény. Můžeme vám prozradit, že by k tomu mělo dojít v období od 18.12. do 31.12.2008. Přesnější nápovědu vám poskytnou statistiky registrací CZ domén na stránkách CZ.NIC (www.nic.cz/stats). Do soutěžního formuláře níže zapište váš odhad registrace 500 000. domény, a to s přesností na vteřiny.

Poznámka: vzhledem k tomu, že vyřazování expirovaných domén z databáze probíhá jednorázově, a to denně kolem druhé hodiny odpoledne, vzniká teoretická možnost, že bude 500 000. doména zaregistrována dvakrát. Pro vyhodnocení soutěže bude v takovém případě brána v úvahu první registrace.

Upozornění: každý může tipovat jen jednou. Duplicity na základě shodných e-mailů nebo IP adres budou odstraněny a zachován zůstane jen první tip.

Výhry

Soutěž bude vyhlášena po zaregistrování 500 000. CZ domény. Výhry se rozdělí mezi čtyři nejpřesněji tipující soutěžící.

Mobilní telefon Nokia E65

Nokia E65 je manažerský telefon výsuvné konstrukce s elegantním designem a bohatou výbavou. Ta zahrnuje datovou konektivitu prostřednictvím EDGE, UMTS i Wi-Fi. Nechybí kvalitní QVGA displej, slot pro paměťové karty a 2MPx fotoaparát. Telefon pracuje s operačním systémem Symbian S60.

Nokia E65.jpg

Moderní komunikační sítě od A do Z + půlroční předplatné časopisu Computer s DVD

K0995.jpgComputer.jpgDruhé vydání úspěšné knihy přední síťové specialistky Rity Pužmanové reaguje na aktuální vývoj síťových technologií se zahrnutím technologických inovací jako GB Ethernetu, WiMAX, 802.11n, mobilních a optických sítí či přizpůsobení sítí pro VoIP. Kniha není příručkou správce sítě s postupy v jednotlivých operačních systémech, ani nezachází na opačném okraji svého záběru do teorie signálů nebo elektroniky. Zaměřuje se výhradně na technologickou stránku sítí a je jedinečná tím, že se zabývá současně telekomunikacemi, datovými komunikacemi i přenosem obrazových informací – reaguje tak na mizející rozdíl mezi sítěmi z pohledu druhu přenášených signálů.

Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS + půlroční předplatné časopisu Computer s DVD

k1558.jpgComputer.jpgTakřka kompletně přepracované vydání proslulé publikace zohledňuje nejen nové trendy v oblasti protokolů, ale i hojné dotazy a komentáře čtenářů předchozích dílů, a to včetně skladby jednotlivých kapitol. Výukovou i referenční příručku od odborníků ocení nejen ostřílení síťoví administrátoři, ale také začátečníci, kteří by rádi pochopili základní filozofii protokolů TCP/IP a systému DNS.


Wireshark a Ethereal + půlroční předplatné časopisu Computer s DVD

K1599.jpgComputer.jpgS tímto kompletním průvodcem hravě vyřešíte problémy se sítí, konfigurací systému i aplikacemi. A navíc vám umožní nahlédnout pod pokličku zdaleka nejpoužívanějšího síťového analyzátoru, jeho uživatelského prostředí i příkazů. Za každou kapitolou si k tomu můžete ověřit nabyté znalosti v částech „Rychlá řešení“ a doplnit další vědomosti v sekcích „Časté dotazy“.Odhadněte, kdy bude zaregistrována 500 000. doména CZ:


Datum (ve tvaru DD.MM.RRRR) :

Čas v přesnosi na sekundy (ve tvaru HH:MM:SS) :

Kontaktní e-mail:
Soutěž trvá od středy 10.12. do středy 17.12.2008 23:59:59. Soutěž bude vyhlášena až po zaregistrování 500 000. české domény. Úkolem soutěžících je co nejpřesněji odhadnout, kdy dojde k zaregistrování 500 000. české domény. Každý může tipovat jen jednou. Soutěžící, který se svým tipem nejblíže přiblíží skutečnému času zaregistrování 500 000. české domény získá hlavní výhru. Další tři výhry budou přiřazeny výhercům s dalšími postupně nejpřesnějšími tipy. V případě shodného tipu bude za vítěze považován dříve podaný tip. Čas zaregistrování 500 000. CZ domény zajistí CZ.NIC.

Výherci budou kontaktováni na uvedený e-mail. Pokud nedostaneme odpověď do jednoho týdne, oslovíme dalšího vylosovaného výherce. Výhry není možné vymáhat právní cestou. Výhry jsou již zdaněny a budou zaslány poštou či jinou přepravní službou.

Potvrzením tohoto elektronického prohlášení stvrzujete, že souhlasíte se zařazením, správou, zpracováním a uchováním poskytnuté e-mailové adresy společností Computer Press v souladu s podmínkami uvedenými v zákoně č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.