Wi-Fi | Router

Zyxel představil Multy U. Meshový router s koženým řemínkem

Zyxel představil novou krabičku pro domácí meshovou síť. Multy U se od mnoha ostatním liší především svým zpracováním, designéry totiž napadlo, že bude mít krabička i ouško na kožený řemínek v karamelové barvě, abyste ji mohli pověsit třeba na věšák.

Designovou vychytávkou chce výrobce cílit zejména na mladé, kteří by ale neměli zapomenout na drobnost, že z krabičky povede ještě kabel napájení a přinejmenším u jedné krabičky také ethernetový kabel (WAN).

K dalším specialitám patří ještě velká barevná LED, ovládací aplikace pro mobilní telefony a možnost napojení na některou z asistenčních služeb chytré domácnosti – v tomto případě na Alexu od Amazonu.

14476830-7942-47d1-a279-9cd4ed0bdbd9
Wi-Fi meshový router s řemínkem? To jsme ještě neviděli.

V každém případě, Multy U může fungovat samostatně jako samostatný Wi-Fi router s jedním 1Gb WAN a 2 1Gb LAN porty, případně si vytvoří 5GHz bezdrátovou páteř s až dvěma dalšími krabičkami a společně pak pomocí meshové architektury pokryjí plochu o rozloze až cca 500 m2 a nabídnou síť 802.11b/g/n/ac pro 128 koncových zařízení.

Multi U slibuje bezdrátové přenosy za ideálních podmínek až 866 Mb/s (5 GHz) a 300 Mb/s (2,4 GHz) a první české e-shopy jej nabízejí za 3 120 korun.

Diskuze (2) Další článek: YouTube Kids se rozšiřuje po Evropě, přibyla podpora dalších 13 zemí

Témata článku: , , , , , , , , , ,