Sociální sítě | Twitter | Zvuk

Zvuk či hlas místo písmenek: Twitter testuje audio tweety

Twitter přináší na svou platformu nový typ příspěvku – takzvané „audio tweety“. Nový formát má uživatelům této sociální sítě umožnit sdílet své myšlenky ve formě zvuku. Funkce je prozatím k dispozici pouze vybraným uživatelům mobilní aplikace pro iOS.

Podle oficiálního vyjádření na blogu budou audio tweety během následujících týdnů k dispozici všem uživatelům aplikace Twitter pro iOS. V tuto chvíli nejsou k dispozici informace o tom, kdy bude novinka dostupná pro Android, případně v rámci webové aplikace.

Zvukové tweety

Uživatelé, kterým již bylo audio tweetování aktivováno, mají v sekci pro vytvoření příspěvku nové tlačítko, po jehož stisku mohou zaznamenat krátkou zvukovou zprávu. Tu lze doprovodit textem, podobně jako při publikaci obrázku, videa či odkazu. Celý postup můžete vidět na následujícím videu.

„Twitter je místo, kde můžete mluvit o tom, co se děje. V průběhu let vám fotografie, videa, GIFy a speciální symboly dovolily přidávat do konverzací svůj vlastní vkus a osobitost,“ uvádí příspěvek na blogu Twitteru. „Ale někdy nestačí 280 znaků a některé nuance se ztratí v překladu. Počínaje dneškem testujeme novou funkci, která dodá lidský rozměr do způsobu, jakým používáme Twitter – svůj vlastní hlas.“

Z pohledu dlouholetých uživatelů se jistě bude jednat o kontroverzně vnímaný krok. Jedním z typických rysů této sociální sítě je totiž stručnost – původně byla délka příspěvků omezena na 140 znaků a teprve před třemi lety byl tento limit zvednut na maximálně 280 znaků.

Řada nejasností a otázek

Audio tweety potenciálně umožňují sdílení mnohem delších příspěvků, neboť délka zvukových klipů je omezena na 140 sekund. V případě delších nahrávek budou rozděleny po 140 sekundách do vlákna vzájemně navazujících tweetů.

Omezení délky nahrávky naznačuje, že se Twitter nechce stát podcastovou platformou. Provozovatel sítě doufá, že tato funkce umožní nový typ komunikace, který zapadne do stávajících způsobů konverzace. Další informace o zvukových tweetech můžete načerpat na stránkách nápovědy.

Otázkou je, jak Twitter hodlá řešit případná porušení pravidel – přeci jen kontrola zvukových nahrávek bude vyžadovat podstatně více času, nemluvě o tom, že na ní jen těžko půjdou aplikovat automatické detekční mechanismy.

Diskuze (4) Další článek: Vědci objevili první důkaz magnetických explozí ohřívajících sluneční koronu

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, Android, iOS, Zvuk, Síť, Komunikace, Tweet, Příspěvek, Audio, Top Product, Aplikace, Znak, TES, Uživatelé, HLA, Písmenka, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Virtuální paměť nemusí být vždy přínosem. Ukážeme, jak je možné „RAM navíc“ vypnout

Virtuální paměť nemusí být vždy přínosem. Ukážeme, jak je možné „RAM navíc“ vypnout

** Virtuální operační paměť má u mobilů nesporné výhody ** Jenže spíše u telefonů s nižší kapacitou RAM ** V článku si ukážeme, jak tuto funkci u Samsungů deaktivovat

Martin Chroust
Virtuální RAMJak...
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony