Právo | Mark Zuckerberg | Meta

Zuckerberg má problém. Žádost o ochrannou známku „Meta“ už v srpnu podal prodejce počítačů

Zuckerberg má problém. Žádost o ochrannou známku „Meta“ už v srpnu podal prodejce počítačů

Mark Zuckerberg se po oznámení změny jména své společnosti na „Meta“ může dostat do problémů. Žádost o ochrannou známku „Meta“ totiž už 28. října podala k americkému Úřadu pro patenty a ochranné známky jiná technologická firma, upozornil web TMZ.com.

Ochrannou známku si nárokuje arizonský prodejce výpočetní techniky Meta PCs, který nabízí vlastní značku stolních počítačů, notebooků, softwaru, příslušenství a dalších produktů. Firma působí na trhu něco málo přes rok a žádost podala v srpnu – tedy relativně dlouho před oznámením o přejmenování společnosti Facebook na Meta.

Ustoupí za 440 milionů?

Ačkoli žádosti o ochrannou známku zatím nebylo vyhověno, Meta PCs má stále před Zuckerbergem náskok, pokud se ji pokusí uplatnit. Dobře informovaný zdroj však tvrdí, že Meta (Facebook) se domnívá, že má vše potřebné k uznání ochranné známky „Meta“ pro své zboží a služby.

Podle TMZ požadují zakladatelé firmy Meta PCs Joe Darger a Zack Shutt 20 milionů dolarů (v přepočtu cca 441 milionů korun) za to, že přestanou usilovat o ochrannou známku, která jim zřejmě ještě nebyla udělena. Tato částka by pravděpodobně pokryla nákladný rebranding firmy.

Klepněte pro větší obrázekŽádost o ochrannou známku „Meta“ už v srpnu podal prodejce počítačů

Dle některých zdrojů však ke při mezi firmou Marka Zuckerberga a Meta PCs vůbec nemusí dojít. Obě společnosti totiž operují v odlišných oborech. Ochranné známky lze přitom registrovat do různých tříd dle segmentu působení, takže se může stát, že stejná ochranná známka bude registrována pro jiné třídy různými vlastníky.

Když nic jiného, tak dosud relativně neznámý prodejce počítačů získal nevídanou pozornost. Zaznamenal prudký nárůst příznivců – od oznámení se počet sledujících na sociálních sítích zvýšil o 5 000 %. Zack Shutt si dokonce našel čas, aby si z rebrandingu vystřelil, a na Twitteru zažertoval, že změní název firmy Meta PCs. Asi už tušíte, jaké jméno si zvolil – a pokud ne, podívejte se na kratičké video.

Diskuze (12) Další článek: AMD už má v procesorech 25% podíl, nejvyšší za posledních 15 let

Témata článku: Facebook, Právo, Twitter, Mark Zuckerberg, Meta, Marek Zuckerberg, Ochranná známka, Úřad pro patenty, Prodejce, Počítač, TMZJak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína