Tablety | Tipy

Z tabletu monitor: Jak přeměnit tablet v druhý monitor počítače

Kvalitní displeje dnešních tabletů přímo vyzývají k tomu, aby byly využívány i jako monitory u počítače. Zatímco u Applu jde o systémovou funkci iPadu, ve světě Androidu a Windows musí pomoci aplikace třetí strany.

Především na cestách může být využití tabletu jako druhého displeje k notebooku vítaným způsobem, jak rozšířit pracovní plochu. Většina současných zařízení nabízí vysoká rozlišení i kvalitní displeje, které nezřídka mohou překonat i ty vestavěné v samotných note­boocích. Protože ale tablety standardně nenabízí nic jako obrazový vstup, je potřeba jiného způsobu připojení.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Apple, Android, App Store, iPad, Tablety, Excel, Články z Computeru, Play Store, Tipy, Aplikace, Mac, Duet, Sidecar, Air, Počítač, Displej, Monitor, Galaxy Tab, Samsung Galaxy25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

** Solární panely sondy InSight jsou zaprášené ** Vyrábí tak mnohem méně elektrické energie ** Sonda, která na Marsu pracuje od roku 2018, nemusí přežít marsovskou zimu.

Petr Kubala
InSightMars
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
NÁVOD: Jak spouštět Linux z USB flashdisku a k čemu je to vlastně dobré

NÁVOD: Jak spouštět Linux z USB flashdisku a k čemu je to vlastně dobré

Chtěli byste vyzkoušet Linux, ale nechce se vám nebezpečně laborovat s diskovými oddíly? Ukážeme vám, jak můžete spouštět tento alternativní operační systém z flashdisku nebo přenosného disku.

Karel Kilián
USBLinux