YouTube | Rekordy

Žraločí písnička pořád táhne. Jako první video na YouTube má 10 miliard zhlédnutí

Videoklip Baby Shark Dance na kanálu Pinkfong se před rokem stal nejsledovanějším videem v historii YouTube. Včera na této síti pokořil další metu, jako první nasbíral 10 miliard zhlédnutí. Druhému Despacitu tak utekl již o více než dvě miliardy.

Dětská odrhovačka, v níž se opakuje asi 10 slov, vznikla před pěti lety. Její vliv už přesáhl hranice internetu. Vznikl podle ní muzikál, zazněla ve filmech, televizních pořadech nebo videohrách. Podobných videí jsou na kanálu Pinkfong již desítky, dalších 32 klipů již dosáhlo více než 100 milionů zhlédnutí.

A jaké jsou další rekordy na YouTube? Indické hudební studio T-Series je s 204 miliony předplatitelů a 177 miliardami zhlédnutí nejpopulárnějším kanálem na světě. Klip Despacito od Luise Fonsiho je zase se 47 miliony lajky nejoblíbenějším videem. A než Google přestal skrývat palce dolů, tak nejnenáviděnějším videem byl výroční přehled YouTube Rewind 2018 s 20 miliony „dislajky“.

via Engadget

Diskuze (9) Další článek: Windows 11 zahazuje 10 let staré indikátory hlasitosti a jasu z Windows 8

Témata článku: YouTube, Google, Historie, Internet, Rekordy, Muzikál, Zhlédnutí, Miliarda zhlédnutí, Písnička, Miliarda, T-Series, Kanál